20 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Projekt z Podkarpacia Maturalni.pl zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Projekt Maturalni.pl, tworzony przez mielecką Fundację Młodych Liderów, został laureatem w największej olimpiadzie projektów społecznych w Polsce – Zwolnieni z Teorii. Inicjatywa otrzymała tytuł Złotego Wilka, do którego nominowano aż 114 projektów z całego kraju.

  Projekt mieleckiej Fundacji Młodych Liderów otrzymał Tytuł Złotego Wilka podczas Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii 2021. Zwolnieni z Teorii to największa olimpiada projektów społecznych w Polsce, w której każdego roku udział bierze kilkaset szkół. Do olimpiady zostało w tym roku zgłoszonych aż 800 projektów.

  Projekt Maturalni.pl polegał na utworzeniu ogólnopolskiej platformy, przeznaczonej do prowadzenia korepetycji online. Celem twórców projektu było skuteczne przygotowanie maturzystów do egzaminu dojrzałości, co było utrudnione w okresie pandemii koronawirusa.

  W ramach projektu maturzyści mogli uczestniczyć w darmowych lekcjach LIVE na Facebooku z przedmiotów maturalnych, prowadzonych przez nauczycieli, będącymi również egzaminatorami maturalnymi. Młodzi mielczanie prowadzili również korepetycje online.

  Zainteresowanie projektem było ogromne. Jak wynika ze statystyk, opublikowanych na stronie projektu, który trwał 5 miesięcy, nagrania LIVE, przynajmniej przez 30 minut, obejrzało 41,365 maturzystów, co sprawiło, że Fundacja Młodych Liderów pomogła w przygotowaniu do matury ponad 16% polskim maturzystom.

  Fundacja Młodych Liderów prowadzi również inne działania takie jak:

  • organizacja Największej Trasy Kina Samochodowego i Plenerowego w Polsce
  • projekt ,,Poproszę Uśmiech” wspierający osoby z depresją
  • organizacja Festiwali Młodych ,,YOUTHEST”

  Gratulujemy sukcesu!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -