14,9 C
Rzeszów
środa, 5 października, 2022
+

  Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego o przygotowaniu służb na okres wakacyjny

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Stan przygotowania służb do działań mających na celu zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym, był tematem posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po zakończeniu jego obrad, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart spotkała się przedstawicielami regionalnych mediów.

  W konferencji prasowej udział wzięli także: Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak oraz Podkarpacki Państwowy  Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor.  

  Naszą uwagę skupiamy przede wszystkim na zorganizowanych formach wypoczynku. Do dziś w naszym regionie zostało zgłoszonych 477 takich inicjatyw. Korzystać z nich będzie ponad 16 tys. młodych ludzi.

  – wyliczała w trakcie konferencji wojewoda Ewa Leniart.

  Duża część działań służb ma charakter prewencyjny, nastawiony na promocję właściwych postaw w okresie wakacyjnym. Wojewoda zwróciła się do dyrektorów szkół, aby przypominali dzieciom i młodzieży o bezpiecznych zasadach wypoczynku. Ewa Leniart podkreśliła także istotę sprawnego systemu komunikacji pomiędzy służbami a organizatorami letniego wypoczynku.

  Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego dysponuje różnymi narzędziami, które w razie wystąpienia lokalnych zagrożeń zostaną wykorzystane, aby na czas ostrzec organizatorów wypoczynku na terenie naszego regionu.

  – powiedziała wojewoda.

  źródło: PUW

  Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch przypomniała o działaniach podjętych przez Kuratorium. Jak mówiła, podczas wakacji przewidziane zostały kontrole planowane w ilości około 10%, które  będą prowadzone przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Podkarpacki Kurator Oświaty mówiła także o obowiązkach organizatorów wypoczynku.

  Zgłoszenie wypoczynku potwierdza jego legalność i bezpieczeństwo. Zgłoszenie oznacza, że wcześniej swoje działania kontrolne rozpoczęły odpowiednie służby, takie jak m.in.: Straż Pożarna, WSSE i cały szereg służb zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wypoczynku.

  – mówiła Kurator.

  Wszelkie informacje na temat wypoczynku, organizatorów oraz bazy wypoczynku są ogólnodostępne na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  http:// wypoczynek.men.gov.pl

  Kuratoryjny numer interwencyjny dla uczniów i rodziców: 728 832 622

  źródło: PUW

  Komendant Wojewódzki Policji insp. Dariusz Matusiak mówił o akcji Bezpieczne Wakacje 2021, która koncentruje się na dwóch obszarach. Pierwszy to działalność informacyjno-edukacyjna, drugim jest służba zewnętrzna. Zarówno ta w ramach działań prewencyjnych, służby patrolowej jak i służby ruchu drogowego. Komendant zapowiedział także utworzenie wakacyjnych posterunków wodnych.

  źródło: PUW

  W działalność kontrolną zaangażowana jest także Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

  Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadzi kontrole w każdym obiekcie, gdzie organizowany jest wypoczynek dzieci i młodzieży. Najwięcej tego typu działań podejmiemy w powiatach bieszczadzkim i leskim, ale nie zabraknie naszej aktywności m.in. w Rzeszowie, gdzie organizowane są stacjonarne formy wypoczynku.

  – powiedział Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Adam Sidor.  

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com