-1,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  W lipcu odbędzie się Rzeszów BIKE Festival 2021 – dwudniowe rowerowe święto

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszów Bike Festival odbędzie się 10 i 11 lipca. To pierwsza tego typu rowerowa impreza w stolicy Podkarpacia. Skocznia w samym środku rynku i zapierające dech w piersiach pokazy, wyścigi sportowe, wspólne przejazdy rowerowe czy też strefa food-truck – te i wiele innych atrakcji będzie czekać w lipcowy weekend na mieszkańców Rzeszowa.

  Rzeszów Bike Festival to zupełnie nowa impreza w kalendarzu rzeszowskich wydarzeń kulturalnych i sportowych. Twórcy festiwalu mają już doświadczenie w organizacji tego typu eventów. Wystarczy przypomnieć m.in. bardzo dobrze odebrany w środowisku kolarskim wyścig szosowy Klasyk Podkarpacki czy też popularny wśród kolarzy górskich MTB Lubenia. Teraz można powiedzieć, że organizatorzy łączą te imprezy w jedno, dodając do tego wiele ciekawych, zaskakujących i co najważniejsze – emocjonujących atrakcji.

  źródło: materiały organizatorów na Facebooku

  Dwudniowe święto rowerowe będzie podzielone na dwie lokalizację. W sobotę całe wydarzenie będzie rozgrywać się w Parku Sybiraków. Natomiast w niedzielę akcja przeniesie się na rzeszowski Rynek.

  Wszystko rozpocznie się w sobotę od RAJDU ROWEROWEGO. Będzie to dwugodzinny rekreacyjny przejazd grupy rowerzystów trasą prowadzącą od Parku Sybiraków w kierunku Niechobrza (Gmina Boguchwała). To propozycja dla tych którzy lubią w spokojnym tempie, w grupie znajomych spędzić czas na rowerze. Długość trasy to 26 km z dwoma niewielkimi podjazdami. W razie upalnej pogody na 14 km przewidziane jest miejsce do pobrania wody. Co ważne, kolumna będzie zabezpieczona przez policję i służby organizatora – na rowerach w peletonie, karetka, czy samochód serwisowy będą do dyspozycji uczestników.

  źródło: materiały organizatorów na Facebooku

  Potem sobotnie atrakcje już na stałe przeniosą się do Parku Sybiraków. O swoich podróżach na rowerze w nieznane opowie Piotr Strzeżysz, pisarz, zapalony kolarz i postać nietuzinkowa, która zachwyca podejściem do życia i formą jego spędzania (krótki film o Piotrze Strzeżyszu – www.youtube.com/watch?v=HfjSstAlGFA).

  Opowieści Strzeżysza będą idealnym wprowadzeniem pod sportowe emocje, które są jednym z głównych punktów soboty. Rzeszów BIKE Festival nie mógł pominąć dyscypliny olimpijskiej jaką jest wyścig w kolarstwie górskim w formule XCO! Na wyznaczonej rundzie, która liczy 2.400 m ścigać się będą kolarze amatorzy z podziałem na kategorie wiekowe (limit 150 osób, zapisy na www.rzeszowbikefestival.pl/wez-udzial/mtb-xco/).

  źródło: materiały organizatorów na Facebooku

  Trasa składa się z licznych podjazdów i zjazdów, nie trudnych technicznie. Dodatkowo przeszkody typu „dropy”, belki dodadzą urozmaicenia na trasie. Atrakcyjne miejsce, jakim jest Park Sybiraków w Rzeszowie sprawi, iż wydarzenie będzie nie tylko ciekawe dla zawodników ale również kibiców, którzy oprócz dopingowania, będą mogli również skorzystać z wielu towarzyszących atrakcji, jakimi będą m.in. strefa food-truck, dzień testowy rowerów marki TREK, gdzie będzie można pojeździć na rowerach mocnego gracza w świecie dwukołowców czy też dmuchane zabawy i zjeżdżalnie dla dzieci. Na sam koniec, dla wszystkich czeka After BIKE Party.

  Nie zabraknie również rowerowych atrakcji dla dzieci. Zgodnie z ideą iż Rzeszów BIKE Festiwal również uczy, w sobotę w Parku Sybiraków będzie ogólnodostępny tor dla dzieci z przeszkodami. Modułowy pumptrack, równoważnie i inne przeszkody będą świetną atrakcją dla dzieci, które z pewnością nauczą się równowagi i stabilizacji na rowerze podczas jazdy. Całość zabezpieczona przez instruktorów z możliwością bezpłatnego wypożyczenia sprzętu i kasku.

  W niedziele impreza przeniesie się z Parku Sybiraków na rzeszowski Rynek, gdzie czeka nas 10 godzin emocji! Na początek ulicami Rzeszowa przejedzie Rodzinna Parada Rowerowa. Trasa będzie liczyć 2 km z rozpoczęciem i zakończeniem na Rynku. Do jazdy organizatorzy zapraszają całe rodziny, które będą chciały przejechać wspólnie z historycznymi rowerami czy też zaproszonymi gośćmi.

  Następnym punktem drugiego dnia Rzeszów BIKE Festival 2021 będzie Szosowe Kryterium Uliczne, którego trasa prowadzi od rzeszowskiego Rynku po głównych ulicach Rzeszowa. Niezwykle widowiskowa konkurencja, w której kibice przez 10 okrążeń (5 km – pętla) będą mogli dopingować kolarzy stojąc bardzo blisko trasy. Podobnie jak w przypadku wyścigu MTB, można już się zapisywać. (Limit – 150 osób, zapisy na stronie www.rzeszowbikefestival.pl/wez-udzial/szosowe-kryterium-uliczne/).

  Po zakończeniu wyścigu, tak naprawdę atrakcje dopiero się zaczynają. W ramach festiwalu, na rzeszowskim Rynku odbędzie się pokaz jazdy na historycznych rowerach, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzach, ponieważ ewolucje na ogromnych bicyklach to umiejętność która zaskakuje.

  Podczas eventu swoje nowe auto, Toyotę Yaris Cross, zaprezentuje partner organizatorów, czyli firma Dakar Toyota Rzeszów.

  Potem na widzów czeka kolejne, niezwykle efektowne wydarzenie, które może zapaść w pamięć wielu uczestnikom Rzeszów BIKE Festival 2021. W samym centrum Rynku, zaraz obok studni wystąpią Szymon i David Godziek wraz z całą polską czołówką sceny Dirt: Marcinem Rotem, Przemkiem Abramowiczem i Tomkiem Krzemińskim. Panowie zaprezentują najwyższe loty akrobacji rowerowych na specjalnym torze. Skoki na wysokości 6 m wprowadzą wszystkich w euforyczny nastrój. Nie może być inaczej jeżeli zawodnicy skaczą nad głowami widzów i wykonują takie akrobacje jak „Double backflip”, „Superman” czy obroty 720! (więcej o historii braci Godziek – www.redbull.com/pl-pl/godziek-brothers-niezwykla-historia-szymon-dawid-godziek-bmx-mtb).

  źródło: materiały organizatorów na Facebooku

  Oczywiście, podobnie jak w sobotę, w okolicach rynku będzie zlokalizowana strefa food-truck oraz strefa zabaw dla dzieci.

  To może być impreza, która na stałe zagości w kalendarzu rzeszowskich wydarzeń!

  Organizatorem Rzeszów Bike Festival 2021 jest Rzeszowski Klub Sportowy SPORT-PARTNER.

  Partnerami wydarzenia są m.in. Miasto Rzeszów,  Dakar Toyota, Trek, Bikeshop, Lord Jack oraz Sfera Sportu.

  Projekt jest współfinansowany z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego .

  Poniżej pełny program Rzeszów BIKE Festival 2021. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.rzeszowbikefestival.pl :

  10.07 / SOBOTA / PARK SYBIRAKÓW

  11:00 – 13:00 Rajd Rowerowy

  13:00 – 14:00 BIKEPACKING – Piotr Strzeżysz

  14:00 – 20:30 Zawody MTB XCO

  20:30 – 22:00 After BIKE Party

  Ponadto:

  12:00 – 22:00 Strefa FOOD TRUCK

  12:00 – 19:00 Strefa Zabaw dla dzieci

  13:00 – 19:00 Akademia Bezpiecznego Rowerzysty

  11.07 / NIEDZIELA / RYNEK

  11:00 – 11:30 Rodzinna Parada Rowerowa

  12:00 – 14:00 Szosowe Kryterium Uliczne

  14:00 – 14:30 Trial / Bicykle

  14:30 – 15:00 Dekoracja Szosowe Kryterium Uliczne

  15:00 – 15:30 Dirt Jumping

  15:30 – 16:00 Premiera Toyota Yaris Cross – Dakar Toyota Rzeszów

  16:00 – 16:30 Trial / Bicykle / Dirt Jumping

  16:30 – 17:00 Prezentacja Partnerów w konkursami

  17:00 – 18:30 Trial / Bicykle / Dirt Jumping

  18:30 – 19:00 TREK Power

  19:00 – 19:30 Trial / Bicykle / Dirt Jumping

  20:00 – 20:30 Zdjęcia z zawodnikami

  20:30 – 21:00 Dirt Jumping – FINAŁ

  Ponadto:

  10:00 – 22:00 Strefa FOOD TRUCK

  10:00 – 19:00 Strefa Zabaw dla dzieci

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com