20 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Konrad Fijołek został oficjalnie zaprzysiężony na Prezydenta Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś w rzeszowskim ratuszu Konrad Fijołek został oficjalnie zaprzysiężony na stanowisko Prezydenta Miasta Rzeszowa. W uroczystości wzięli udział m.in. poprzedni prezydent Tadeusz Ferenc oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Po zakończeniu uroczystości Konrad Fijołek spotkał się na Rynku z mieszkańcami i przyjął symboliczny ,,chrzest” pod kurtyną wodną.

  Dziś odbyło się uroczyste zaprzysiężenie Konrada Fijołka na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa. Wzięli w nim udział m.in. poprzedni prezydent Tadeusz Ferenc, posłowie Wiesław Buż i Paweł Poncyljusz, wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, starosta rzeszowski Józef Jodłowski, prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, a także rektorzy rzeszowskich uczelni. Wydarzenie było transmitowane online. Mieszkańcy mieli możliwość oglądania zaprzysiężenia na telebimie, który został ustawiony na rzeszowskim rynku.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Po otwarciu uroczystej sesji Rady Miasta, przez przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Andrzeja Deca, odbyło się ślubowanie Konrada Fijołka, podczas którego nowy prezydent obiecał dochowania wierności prawu oraz sprawowanie urzędu tylko dla dobra publicznego i mieszkańców Rzeszowa.

  – Prawie 20 lat temu z tej mównicy ślubowałem z bijącym mocno sercem ciężką pracę w roli radnego. W najśmielszych snach nie przypuszczałem, że przejdzie mi ślubować mieszkańcom Rzeszowa służbę w roli prezydenta mojego ukochanego miasta

  – mówił po zakończeniu ślubowania.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Następnie złożył podziękowania wobec swoich nauczycieli i profesorów oraz podkarpackich polityków, a w szczególności wobec byłego prezydenta Tadeusza Ferenca. Przypomniał również o tym, jakie zadania chciałby jak najszybicej zrealizować: m.in. powołać architekta miasta oraz zadbać o zieleń.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Następnie odbyło się składanie życzeń Konradowi Fijołkowi. Kilka słów do nowego prezydenta Rzeszowa wypowiedziała Ewa Leniart:

  – Wierzę, że będzie pan pamiętał przede wszystkim, że Rzeszów jest stolicą regionu

  – powiedziała wojewoda.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Po zakończeniu uroczystości Konrad Fijołek, tak jak wcześniej zapowiadał, spotkał się z mieszkańcami Rzeszowa na Rynku. Zwrócił się do mieszkańców podkreślając, że swój sukces osiągnął jedynie dzięki ich zaangażowaniu.

  fot. Kurier Rzeszowski

  – Zapraszam was do współpracy. Chcę, by to zarządzanie miastem, nie rządzenie, miało charakter obywatelski. Z waszym doświadczeniem, waszymi pomysłami i waszą energią. Zatem ja idę do pracy, wy na wakacje, ale kiedy wrócicie pracujemy razem dla Rzeszowa

  – apelował Konrad Fijołek.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Mieszkańcy pogratulowali Konradowi Fijołkowi objęcia stanowiska Prezydenta Miasta Rzeszowa. Następnie nowy prezydent przeszedł przez stojącą na rynku kurtynę wodną i w tej sposób przyjął symboliczny ,,chrzest”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -