środa, 28 lutego, 2024
+

  Pomoc z okazji Dnia Dziecka dla Hospicjum Dla Dzieci w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Niedawne obchody Dnia Dziecka to dobry sposób by kontynuować akcję wsparcia dla Hospicjum Dla Dzieci w Rzeszowie, którą koordynowali społecznicy Tomasz Kulesza  i Marcin Jurzysta. Do akcji przyłączyli się również studenci, przedszkola, dzieci  i młodzież z jarosławskich i rzeszowskich szkół, oraz przedsiębiorcy.

  Akcja okazała się wielkim sukcesem. W imponujący sposób darczyńcy zapełnili różnorakimi darami, dotąd puste magazyny hospicjum. Wśród prezentów znalazły się m.in.: zabawki i przybory dla dzieci, środki czystości i artykuły sanitarne, a także bardzo potrzebne dla pacjentów o specyficznych potrzebach żywieniowych artykuły spożywcze.

  fot. materiały prasowe

  Tomasz Kulesza zauważył, że wielce wymowny był fakt zaangażowania młodzieży:

  – To nie tylko to, że mieli zajęcia wychowawcze i obywatelskie. Jesteśmy urzeczeni ich postawą, pełna wrażliwości  i empatii. Wspaniale, że mamy taką młodzież

  mówił Kulesza, dziękując jednocześnie za pomoc pani Renacie Chlebowskiej – dyrektorowi Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta w Jarosławiu, oraz pani Marcie Kurpiel –  naczelnikowi Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu.

  Marcin Jurzysta zwrócił natomiast uwagę na wsparcie przedsiębiorców:

  – Od jakiegoś czasu słyszę  od moich młodych współpracowników z różnych organizacji społecznych  o potrzebie czynienia dobra. Tyle, że to dobro nie uczyni się samo. My mamy pomysł, ale jeśli nie będziemy mieli ludzi, którzy zechcą wspomóc te nasze działania i ofiarować coś od siebie to nic nie zyskamy.

  – mówił.

  fot. materiały prasowe

  Jurzysta zwrócił też uwagę na piękną postawę przedsiębiorców, którzy sami doświadczeni pandemią gotowi są w każdej chwili nieść pomoc i wspierać takie akcje. Oto bowiem owe społeczne działania wsparły  firmy: Marma Polskie Folie, hurtownia  i sieć sklepów spożywczych Marmax, kwiaciarnia Agnes z Rzeszowa.

  Pomysłodawcy akcji zgodnie deklarowali, że to nie koniec. Do Hospicjum Dla Dzieci w Rzeszowie będą powracać za każdym razem gdy zajdzie taka potrzeba.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com