sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Marcin Warchoł przedstawił program dla Osiedla Budziwój m.in. budowa żłobka, czy remizy

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj, w ramach akcji Moje Osiedle, odbyła się konferencja kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa. Marcina Warchoła. Spotkanie było poświęcone prezentacji programu dla Osiedla Budziwój.

  Na wstępie głos zabrał Prezes OSP Rzeszów-Budziwój i członek Rady Osiedla Janusz Drążek, który zaznaczył, że straż pożarna jest apolityczna i zwrócił uwagę na pomoc, którą OSP wielokrotnie otrzymywało od Marcina Warchoła bez względu na to, czy była kampania wyborcza, czy nie.

  Jedynym człowiekiem, który w czasie tych ciężkich dni powodzi w 2020 roku potrafił do nas dzwonić o godzinie 2 w nocy z pytaniem, czy potrzebujemy pomocy, był Pan Minister Marcin Warchoł. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni i wspieramy go, bo to wyjątkowy człowiek. Za jego słowami idą czyny.

  – podkreślał Prezes Janusz Drążek.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Wśród najważniejszych punktów programu dla Osiedla Budziwój znalazły się:

  • budowa żłobka i przedszkola,
  • budowa remizy strażackiej,
  • rozbudowa stadionu KS Grunwald Budziwój,
  • modernizacja ulic Miejskiej i Senatorskiej,
  • oświetlenie ulic Porąbki i Podleśnej.

  Osiedle Budziwój dynamicznie się rozwija, więc budowa żłobka i przedszkola jest konieczna – w przedszkolu będzie mogło pomieścić się 170 dzieci, a w żłobku 150 dzieci. 

  – zapewniał Marcin Warchoł. 

  Kandydat zobowiązał się także, że jeśli zostanie Prezydentem Miasta Rzeszowa, w ciągu 30 dni rozpocznie wszystkie procedury związane z budową nowej remizy strażackiej. Mówił także o potrzebie rozbudowy stadionu, wraz z dobrym dojazdem i wygospodarowaniem miejsca na plac zabaw, aby mieszkańcy Osiedla mieli, gdzie spędzać wolny czas.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Marcin Warchoł podkreślił także potrzebę przeprowadzenia szeregu inwestycji infrastrukturalnych, takich jak remont ul. Senatorskiej, oświetlenie ulic Porąbki czy Podleśnej, co ściśle wiąże się także z programem kandydata w zakresie rozwoju bezpieczeństwa w Rzeszowie.

  Następnie głos zabrał uczestniczący w konferencji Maciej Masłowski, który zaznaczył, że rola Prezydenta Miasta jest bardzo ciężka, ale jest przekonany, że nikt inny niż Marcin Warchoł nie podoła lepiej temu zadaniu.

  Jestem przekonany, że ta współpraca z mieszkańcami, jak i Radami Osiedli będzie cały czas żywa. Tak jak to Marcin powiedział, pojawił się tu przez wyborami do sejmu, ale i po wyborach, kiedy już tym posłem był i mógł pomagać. To takie zapewnienie, że kiedy zostanie Prezydentem to na tych 33 Osiedlach będzie się pojawiał.

  – mówił.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com