wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Samorządowcy z całej Polski przyjechali do Rzeszowa, aby udzielić wsparcia Konradowi Fijołkowi

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na rzeszowskim Rynku odbyła się konwencja wyborcza kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Wzięli w niej udział samorządowcy z całej Polski, którzy po raz kolejny przyjechali poprzeć kandydata w walce o urząd.

  Do Rzeszowa przyjechali m.in.:

  • Rafał Trzaskowski – Prezydent Warszawy,
  • Aleksandra Dulkiewicz -Prezydent Gdańska,
  • Hanna Zdanowska – Prezydent Łodzi,
  • Hanna Pruchniewska – Burmistrz Pucka,
  • Jacek Sutryk – Prezydent Wrocławia,
  • Jacek Jaśkowiak – Prezydent Poznania
  • Arkadiusz Chęciński – Prezydent Sosnowca,
  • Marek Wojtkowski – Prezydent Włocławka,
  • Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha,
  • Arkadiusz Wiśniewski – Prezydent Opola,
  • Andrzej Nowakowski – Prezydent Płocka,
  • Tadeusz Truskolaski – Prezydent Białegostoku,
  • Jerzy Łużniak- Prezydent Jeleniej Góry,
  • Krzysztof Żuk – Prezydent Lublina,
  • Jacek Karnowski – Prezydent Sopotu,
  • Piotr Bagiński – Przewodniczący Rady Miasta Sopotu,
  • Marcin Chłodnicki – Wiceprezydent Kielc
  • Artur Kozioł – Burmistrz Wieliczki,
  • Bartosz Romowicz – Burmistrz Ustrzyk Dolnych
  • Dorota Zmarzlak – wójt gminy Izabelin,
  • Mirosław Lech – Wójt Korycina,
  • Witold Liszkowski – Wójt Puńska.

  09.06.2021 Rzeszow.Fot. Grzegorz Bukala

  Spotkanie rozpoczął Konrad Fijołek, kandydat na Prezydenta Rzeszowa, który podziękował mieszkańcom Rzeszowa i samorządowcom za wsparcie podczas tej „najdłuższej w nowoczesnej Europie kampanii”. 

  Mamy dziś dzień Polskiego Święta Samorządowego. Dzień, jakiego nie mogłem sobie wymarzyć nawet w najśmielszych snach. Tego nie mógł sobie wymarzyć, młody chłopak ze zwykłego Nowego Miasta. A jednak się udało! Dziś w moim ukochanym od dzieciństwa mieście mogę gościć najwspanialszych podkarpackich i polskich samorządowców. W naszym pięknym, ukochanym Rzeszowie mamy święto polskiej samorządności.

  – mówił.

  Następnie głos zabierali kolejni samorządowcy, pokazując siłę samorządu. Jako pierwsza głos zabrała Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

  To miło, że oczy całej Polski są teraz skierowane na Rzeszów, ale to jest najbardziej Wasza sprawa. Rzeszów tworzą mieszkańcy. W Waszych rękach, jest przyszłość miasta.

  -mówiła.

  Zaznaczyła, że program Konrada Fijołka, to jeden z bardziej nowatorskich programów miejskich w Polsce, który tworzył jego sztab obywatelski.

  09.06.2021 Rzeszow.Fot. Grzegorz Bukala

  W każdej podróży trzeba wykonać pierwszy krok. Jest dokładnie tak, że ten pierwszy krok na drodze do odzyskania władzy przez demokratyczną opozycję, przez siły demokratyczne może być wykonany właśnie tutaj, w Rzeszowie. Już za kilka dni.

  – mówił Rafał Trzaskowski.

  Prezydent Warszawy stwierdził, że właśnie wybierając Konrada Fijołka, można pokazać, że ta era niedemokratycznych rządów dobiega końca.

  Możecie wyrazić swój sprzeciw dla polityki opartej na manipulacji, kłamstwie, szczuciu jednych ludzi na drugich ludzi. I właśnie to wszystko może się zacząć tutaj. Ten Wasz głos będzie miał znaczenie dla całej Polski, dlatego że jest w stanie dać siłę całej demokratycznej opozycji, energię nam wszystkim do tego, żeby wygrywać kolejne wybory. Pamiętacie jak rok temu krzyczeliśmy tutaj: Mamy dość? Dzisiaj możecie krzyknąć: Mamy Głos! I ten głos będzie miał wielkie znaczenie.

  – dodał Rafał Trzaskowski.     

  09.06.2021 Rzeszow.Fot. Grzegorz Bukala

  Tadeusz Truskolaski, Prezydent Białegostoku i Prezes Zarządu Unii Metropolii Polskich powiedział: 

  Znajdujemy się w Rzeszowie – centrum polskiej demokracji. Nawet najgorsza demokracja jest lepsza niż najlepsza dyktatura. Konrad powiedział, że jest chłopakiem z Nowego Miasta. Ja też jestem chłopakiem z Nowego Miasta z Białegostoku. Chłopcy z Nowego Miasta górą!

  Prezydenta Białegostoku apelował do mieszkańców i żartował, aby nie wierzyć tym, którzy tu przyjeżdżają, popierają swojego kandydata i obiecują budowę obwodnicy Szczecina. Wydaję się, że Tadeusz Truskolaski nie wie, że politycy popierający Konrada Fijołka również parokrotnie mówili o Wrocławiu. Z zaistniałej sytuacji żartował także Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodnio – Pomorskiego, mówiąc, że przyjechał ze względu na obiecaną obwodnicę Szczecina.

  09.06.2021 Rzeszow.Fot. Grzegorz Bukala

  Jacek Karnowski, Prezydent Sopotu mówił, że mieszkańcy muszą odpowiedzieć sobie na pytanie jakie chcą kandydata.

  Czy chcecie prezydenta, który będzie ze swoją administracją przyznawał miejsca w przedszkolu, zależnie od tego, kto jest w jakiej partii politycznej? Czy chcecie takiego prezydenta, który będzie popierał tych deweloperów, którzy popierają jedną partię polityczną? Czy chcecie prezydenta Rzeszowa, który będzie szanował wszystkich obywateli tego miasta? Niezależnie od poglądów, niezależnie od koloru skóry. Nie dajcie się zwieść kandydatom którzy mówią: Przywiozę Wam środki finansowe, jak na mnie zagłosujecie. To jest psucie państwa i psucie demokracji, bo to nie są środki partyjne Prawa i Sprawiedliwości. To środki finansowe wszystkich Polek i Polaków.

  -podkreślił.   

  Do swojej niedawnej wizyty w Rzeszowie nawiązał Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia:

  Prosimy Was, aby z Rzeszowa, z ziemi podkarpackiej poszedł taki wolnościowy sygnał w niedzielę. Wierzymy że tak będzie. Byłem tu dwa miesiące temu rozmawiać o aquaparku. Konrad Fijołek chce budować aquapark na Staromieściu i czerpać z doświadczeń Wrocławia, tak by inwestycja mogła się samofinansować.

  09.06.2021 Rzeszow.Fot. Grzegorz Bukala

  Konrad Fijołek, kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa podsumował spotkanie samorządowców i zaapelował do mieszkańców Rzeszowa, aby 13 czerwca poszli na wybory i wybrali demokrację. Następnie wspólnie z zaproszonymi samorządowcami podpisali Kontrakt dla Mieszkańców, który zawiera najważniejsze plany Konrada Fijołka do zrealizowania w Rzeszowie. Polscy samorządowcy zobowiązali się służyć radą i pomocą w ich realizacji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com