poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Marcin Warchoł przedstawił program dla Os. Staromieście, w planach remont boiska i rozbudowa drogi

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na Osiedlu Staromieście odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcina Warchoła. Spotkanie w ramach akcji Moje Osiedle poświęcone było prezentacji programu.

  Na wstępie Marcin Warchoł przytoczył historie Osiedla, czyli miejsca „gdzie zaczął się Rzeszów”. Mówił także o występujących tam zabytkach i potrzebie objęcia ich ochroną. Zaznaczył, że będzie zainterweniował w tej sprawie do Ministra Kultury.

  Następnie przedstawiono najważniejsze punkty programu, czyli:

  • rozbudowa szkoły podstawowej nr 13,
  • rozbudowa ulicy Skrajnej,
  • remont boiska wielofunkcyjnego,
  • modernizacja placu zabaw przy ul. Staromiejskiej.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  W szkole brakuje m.in. hali sportowej czy stołówki, rzeczywiście potrzeby są duże i mieszkańcy mówili mi o tym najczęściej, jako ojciec trójki dzieci mam świadomość, że ta inwestycja jest potrzebna i ją zrealizuję – to koszt około 7 mln złotych, całkowicie konieczny. 

  – podkreślił Marcin Warchoł. 

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Kandydat mówił także o potrzebie remontu boiska, które powstało w 2012 roku, zaznaczając, że w obecnym stanie nie spełnia ono podstawowych wymogów bezpieczeństwa.

  Tam prawie nie ma trawy, brakuje na nim piłkochwytów, by piłka nie wylatywała na ulicę. Razem z Panem Prezydentem Tadeuszem Ferencem byliśmy na etapie pozyskiwania środków na remont 5-ciu Orlików w Rzeszowie. Ten proces niestety przez rezygnację Pana Prezydenta został przerwany, ale zobowiązuję się go dokończyć.

  – zadeklarował.

  Marcin Warchoł zaznaczył także, że bardzo ważna jest przebudowa ulicy Skrajnej, która jest w złym stanie i co ważne doposażenie jej w chodniki i ścieżkę rowerową.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com