środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  VII Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa w WSPiA

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W tym roku po raz siódmy WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa organizuje Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które odbędzie się w poniedziałek 7 czerwca br. Tym razem ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia Święto odbędzie się w formule hybrydowej, a zamiast pokazów służb mundurowych uczelnia zaproponuje uczniom atrakcyjne zajęcia z tematyki związanej z pierwszą pomocą, samoobroną oraz kryminalistyką i kryminologią. 

  Będzie to pierwsze spotkanie na żywo z uczniami, którzy uczestniczą w zajęciach w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa. Do tej pory wszystkie spotkania organizowane były w formie edukacji zdalnej. Po ostatnim „luzowaniu” obostrzeń możemy wreszcie spotkać się z uczniami na żywo podczas specjalnie przygotowanych zajęć. 

  W święcie będzie uczestniczyć około 350 uczniów szkół średnich z 9 szkół z podkarpackich miast. Przez cały tydzień od poniedziałku do piątku zgodnie z wyznaczonym wcześniej planem będą poznają różne tajniki pierwszej pomocy, samoobrony oraz kryminalistyki i kryminologii. Wszystko zaplanowane zostało zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi.

  Tegoroczne siódme już Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpocznie się w poniedziałek 7 czerwca i potrwa aż do piątku 11 czerwca 2021 r. Uczestniczyć w nim będzie młodzież z Rzeszowa, Dębicy, Kolbuszowej, Kołaczyc, Łańcuta, Tyczyna, Stalowej Woli, Niska oraz Krosna. Każdego dnia w salach wykładowych będą pojawiać się uczniowie z dwóch szkół. Wszystko zostało zaplanowane, tak aby uczniowie z różnych grup mieli ograniczony kontakt z pozostałymi uczestnikami Święta. Zajęcia będą rozpoczynać się o godzinie 8:30 a kończyć około godziny 14:00. 

  Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa jest to impreza cykliczna organizowana przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Jest on elementem realizowanego przez Uczelnię unijnego projektu „Akademia Bezpieczeństwa WSPiA”. Co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W poprzednich edycjach Święta łącznie uczestniczyło blisko 12 tys. osób – studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Podkarpacia i Małopolski. Święto jest jednym z elementów realizowanego przez WSPiA Programu Edukacyjno-Badawczego „BEZPIECZNA PRZYSZŁOŚĆ” promującego szeroko rozumianą edukację prawną oraz edukację na rzecz bezpieczeństwa. 

  Celem Święta jest także ocieplenie wizerunku służb mundurowych, które w sposób naturalny kojarzą się młodzieży m.in. ze stosowaniem władztwa państwowego, a w mniejszym stopniu z funkcją służebną i profilaktyczną na rzecz społeczeństwa. Impreza pozwala rozszerzyć wiedzę młodych ludzi na temat współczesnych zagrożeń, pogłębić swoje zainteresowania oraz zweryfikować oczekiwania co do przyszłej edukacji czy pracy zawodowej w sektorze bezpieczeństwa. Uczestnicy mogą przekonać się, jak w rzeczywistości wygląda codzienna służba funkcjonariuszy i jak w praktyce stosowane są przepisy, programy, czy zasady, o których uczą się w szkołach. Święto objęte jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com