sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Dyskusyjny Klub Filmowy ,,Klaps” zaprasza na projekcje filmowe połączone z prelekcjami i dyskusjami

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zaprasza miłośników filmu na czerwcowe projekcje filmowe. Uczestnicy będą mogli uczestniczyć w prelekcjach, a po obejrzeniu filmów wziąć udział w dyskusjach na ich temat.

  Wszyscy miłośnicy kina już wkrótce będą mogli wziąć udział w spotkaniach filmowych, organizowanych przez Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”. W programie:

  7 czerwca 2021 r. – JESZCZE JEST CZAS, reż. Viggo Mortensen
  14 czerwca 2021 r. – NIEPAMIĘĆ, reż. Christos Nikou
  21 czerwca 2021 r. – NOMADLAND, reż. Chloé Zhao
  28 czerwca 2021 r. – MINARI, reż. Lee Isaac Chung

  źródło: materiały prasowe

  Pokazy filmów zaplanowano w poniedziałki o godz. 19:00 w WDK, ul. S. Okrzei 7.Karnety miesięczne na cztery filmy będą dostępne w cenie 30 zł a wejściówki pojedyncze na każdy film w cenie 10 zł.

  Podczas projekcji będą obowiązywać aktualne w tym czasie obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego.

  JESZCZE JEST CZAS, reż. Viggo Mortensen

  produkcja: Kanada / USA / Wielka Brytania 2020; gatunek: dramat; czas trwania: 112 min

  John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

  źródło: YouTube

  ***

  NIEPAMIĘĆ, reż. Christos Nikou

  produkcja: Grecja / Polska / Słowenia; gatunek: dramat/komedia; czas trwania: 90 min

  Współczesna i jednocześnie umieszczona poza czasem opowieść, która przenosi nas do Aten, gdzie panuje epidemia amnezji. Główny bohater, Aris, ma numer 14842 w szpitalnym oddziale dla osób z zaburzeniami pamięci. Pewnego dnia wyszedł z domu, wsiadł do autobusu i na pętli nie wiedział już, kim jest, gdzie mieszka, co przeżył. Takim jak on daje się szansę – mogą stworzyć sobie nową tożsamość i nowe wspomnienia. Pokazywana na festiwalu w Wenecji Niepamięć łączy w sobie absurdalny humor rodem z filmów Yorgosa Lanthimosa (Zabicie świętego jelenia, Faworyta) i melancholię znaną z dzieł Charliego Kaufmana (Być jak John Malkovich, Anomalisa), a gdzieś w tle pobrzmiewa głos z orwellowskiego Wielkiego Brata. Film otrzymał nagrody: Chicago IFF 2020 – najlepszy scenariusz, Denver IFF 2020 – Nagroda Krzysztofa Kieślowskiego, Les Arcs European FF 2020 – Nagroda Młodego Jury, Ljubljana IFF 2020 – najlepszy film, Slovene FF 2020 – najlepszy dźwięk, Thessaloniki FF 2020 – najlepszy aktor (Aris Servetalis).

  źródło: YouTube

  ***

  NOMADLAND, reż. Chloé Zhao

  produkcja: Niemcy / USA 2021; gatunek: dramat; czas trwania: 107 min

  Fern (Frances McDormand), po gospodarczym upadku robotniczego miasteczka
  w Nevadzie, pakuje swojego vana i wyrusza w drogę, odkrywając życie poza ramami konwencjonalnego społeczeństwa jako współczesna nomadka.
  „Nomadland” przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa – prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie. Ważniejsze nagrody: Oscary 2021 – wygrana: Najlepszy film, Najlepsza reżyseria (Chloé Zhao), Najlepsza aktorka (Frances McDormand), Złote Globy 2021: Najlepszy dramat, Najlepszy reżyser (Chloé Zhao)
  – MFF w Wenecji 2020: Złoty Lew – Najlepszy film, Nagroda Specjalna – Nagroda Fair Play Cinema.

  źródło: YouTube

  ***

  MINARI, reż. Lee Isaac Chung

  produkcja: USA 2021; gatunek: dramat; czas trwania: 115 min

  W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma… kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami. Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję. Najważniejsze nagrody: OSCAR – Yuh-jung Youn dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej, ZŁOTY GLOB – Najlepszy Film Zagraniczny, BAFTA – Yuh-jung Youn dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej, SAG Award – Yuh-jung Youn dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej, CRITIC CHOICE AWARD – Najlepszy Młody Aktor (Alan S. Kim) i Najlepszy Film Zagraniczny, Film Independent Spirit Award – Yuh-jung Youn dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej, MFF Sundance 2020 – Nagroda Główna Jury, MFF Sundance 2020 – Nagroda Publiczności.

  źródło: YouTube
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com