środa, 28 lutego, 2024
+

  Wyniki zbiórki krwi podkarpackich terytorialsów, która odbyła się z okazji Dnia Dziecka

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już kolejny raz terytorialsi zdecydowali się odpowiedzieć na zaproszenie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dali przykład najmłodszym oddając krew i uzupełniając zapasy RCKiK o ponad 20 litrów krwi i jej składników.

  Zdjęcia: Paulina Lęcznar

  Żołnierze regularnie organizują zbiórkę krwi już od początku funkcjonowania 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej na terenie Podkarpacia, jak również honorowo wspierają akcje kolegów z innych rodzajów służb mundurowych.

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka prawie 50 żołnierzy 3.PBOT oraz ich najbliższych 2 czerwca wzięło udział w zbiórce krwi. „Terytorialsi mają pomoc we krwi” to hasło, na które żołnierze od początku istnienia brygady reagują natychmiast. Dlatego z głębi serca, dla swoich bliskich, sąsiadów i społeczeństwa odpowiedzieli na apel o uzupełnienie kurczących się zasobów RCKiK i uzupełnili braki o ponad 20 litrów krwi i jej składników. 

  Zdjęcia: Paulina Lęcznar

  Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wraz z personelem rozpoczął pracę o godz. 9.00 na placu zabaw przy ul. Bieckiej (Osiedle Projektant). Żołnierze 31. Batalionu Lekkiej Piechoty z Rzeszowa przygotowali także punkt promocyjny połączony z pokazem sprzętu wojskowego, który jest na wyposażeniu każdego Terytorialsa – okazał się on nie lada atrakcją dla najmłodszych.

  W samym dowództwie brygady i podległych batalionach wśród żołnierzy służy ponad 600 honorowych dawców krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Są to osoby, które w ten sposób niejednokrotnie bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi.  Od kwietnia działa także Klub Honorowych Dawców Krwi „Terytorials”.

  Zdjęcia: Paulina Lęcznar

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com