17,5 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Marcin Warchoł zaprezentował „HATTRICK WARCHOŁA”, czyli 3 najważniejsze punkty programu wyborczego

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na ul. 3 maja odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcina Warchoła. Tematem były trzy najważniejsze punkty, które zrealizuje w przypadku wygranej w wyborach.

  „HATTRICK WARCHOŁA” bo tak nazwano powyższe zobowiązania, to:

  • dofinansowanie służby zdrowia,
  • odkorkowanie Rzeszowa.
  • stworzenie większej liczby miejsc rekreacji i wypoczynku.

  Podczas konferencji kandydat w szczegółach zaprezentował działania, które podejmie by wypełnić zobowiązania. 

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Służba zdrowia

  Co roku będę dofinansowywał służbę zdrowia w postaci 1 mln złotych, dzięki czemu w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II i przychodniach będzie więcej badań, wizyt lekarskich czy np. zakupu sprzętu.

  – mówił.

  Marcin Warchoł podkreślił, że pod koniec bieżącej kadencji w tym tempie budżet na ochronę zdrowia przekroczy 10 mln złotych, a więc wzrośnie o nawet 25% względem dzisiejszej skali wsparcia.

  Kolejnym punktem byłoby wprowadzenie pilotażowego programu telemonitoringu stanu zdrowia seniorów. Kandydat tłumaczył, że dzięki specjalnym opaskom na nadgarstku, w przypadku pogorszenia funkcji życiowych lub upadku, urządzenie automatycznie wzywa w dane miejsce pomoc medyczną. Koszt wdrożenia wyniósłby 1 mln złotych.

  Trzeci punkt w ramach wsparcia służby zdrowia związany jest ze środkami z Krajowego Planu Odbudowy. Marcin Warchoł zaznaczył, że jako jedyny z kandydatów głosował „za” tym programem.

  Tutaj chcę zwrócić Państwa uwagę na Szpital Uniwersytecki i Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka, to dwie ważne instytucje, które zostaną zrealizowane z tego Funduszu Odbudowy i będę tego pilnował.

  – mówił.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Odkorkowanie Rzeszowa

  Dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy Marcin Warchoł chcę także dokończyć budowę obwodnicy południowej oraz zbudować ring wokół miasta i Wisłokostradę, które wyprowadzą ruch z centrum i osiedlowych ulic.

  Nasze miasto otrzyma kompleksową obwodnice okalającą całe miasto, sprawiającą, że nie tylko ruch zostanie wyprowadzony poza miasto, ale powstaną nowe strefy inwestycyjne, gdzie będzie można tworzyć stałe, stabilne miejsca pracy, dobrze płatne, dla absolwentów naszych wspaniałych szkół i uczelni.

  – mówił Marcin Warchoł.

  Kandydat zobowiązał się także do budowy w najbardziej zatłoczonych miejscach Rzeszowa wielopoziomowych skrzyżowań oraz kładek dla pieszych. Podkreślił również potrzebę zwiększenia linii komunikacyjnych i częstotliwość kursowania.

  Kolejnym przedstawionym punktem było wdrożenie pilotażowego programu zachęt dla kierowców do korzystania z komunikacji miejskiej. Przykładem takiego działania byłby np. jeden dzień w tygodniu za darmo za okazaniem określonego dokumentu. Marcin Warchoł podkreślił, że nie chcę niczego zakazywać, ale dać mieszkańcom możliwość takiej zmiany, przez dodatkowe kursy autobusowe i większą liczbę ścieżek rowerowych.

  To zachęta do przesiadania się do komunikacji miejskiej, mamy ją bardzo nowoczesną. W tej chwili zamówionych jest kolejnych 60 nowoczesnych autobusów. Marzymy oczywiście o autobusie wodorowym. To będą zachęty pozytywne, bez zakazów, nie chcę blokować ulic!

  – mówił.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Więcej miejsc rekreacji i wypoczynku

  Mieli Państwo okazję niedawno zobaczyć plażę na Żwirowni, tego typu plaży będę tworzyć więcej.

  – przypomniał kandydat.

  Podkreślił także potrzebę budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Przy okazji zaznaczając, że wspierał to jeszcze przed kampanią wyborczą i był organizatorem spotkania z Premierem Glińskim.

  Kolejną omówioną kwestią była budowa stoku narciarskiego na Os. Matysówka i Aquaparku. Marcin Warchoł wyjaśnił, że na pierwszą z tych inwestycji są już chętni inwestorzy, druga natomiast zostałaby budowana w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego. Zadeklarował także budowę Wodnego Placu Zabaw na Bulwarach w miejscu nieczynnej fontanny.

  Będzie to kompleksowy projekt, który uatrakcyjni nasze miasto pod względem wypoczynku, kultury i rekreacji.

  – podsumował.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Następnie głos zabrał uczestniczący i wspierający Marcina Warchoła w kampanii Maciej Masłowski, który zaznaczył, że jest wiele potrzeb w mieście ze względu na to, że jest też wielu mieszkańców. Następnie zadeklarował chęć pomocy przy projekcie telemonitoringu dla seniorów.

  Chciałbym Cię poprosić, jeżeli pozwolisz, chciałbym przy tym pomagać. Mam dosyć duże doświadczenie, zajmowałem się tym kiedyś, wiem mniej więcej jak to działa, jakie są technologie opracowane. Znam Cię więc wiem, że pozwolisz na to, ale ma teraz nagrane.

  – mówił, żartując.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -