-0,2 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Kolejny sondaż wyborczy, Konrad Fijołek wciąż pierwszy, za nim Marcin Warchoł

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na łamach portalu DoRzeczy.pl pojawiły się wyniki sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badań Marketingowych Indicator. Sondaż zostały przeprowadzony na zlecenie portalu, a jego wyniki pokrywają się także z tym opublikowanym parę dni temu na łamach Kuriera Rzeszowskiego.

  Sondaż dotyczący wyborów w Rzeszowie został zrealizowany za pomocą wywiadów telefonicznych oraz ankiet on-line zrealizowane na panelu selekcyjnym. Jak podaję portal pomiaru dokonano w dniach od 20 do 24 maja 2021 r. na reprezentatywnej próbie pełnoletnich mieszkańców Rzeszowa. Z informacji wynika, że zrealizowano łącznie 1000 wywiadów. Przypomnijmy, że sondaż przeprowadzony przez naszą redakcję zawierał ich 965, więc są to bardzo podobne liczby.

  Pracownia Indicator zapytała mieszkańców Rzeszowa, na kogo zagłosują w przedterminowych wyborach prezydenckich, zaplanowanych na 13 czerwca.

  – czytamy w artykule DoRzeczy.pl

  Liderem sondażu został kandydat opozycji Konrad Fijołek, na którego wskazało 39% osób. Drugie miejsce przypadło Marcinowi Warchołowi z wynikiem 20%. Kolejna jest kandydatka popierana przez PiS Ewa Leniart, na którą wskazało jedynie 15% ankietowanych. O jeden punkt procentowy niżej od wojewody znalazł się kandydat Konfederacji Grzegorz Braun, który uzyskał 14% wskazań. Natomiast 12% badanych odpowiedziało, że nie wie jeszcze, na kogo oddać swój głos.

  Badania po raz kolejny wskazują, że sprawa wyborów w Rzeszowie wciąż jest bardzo rozwojowa, a sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Wiele osób nadal zastanawia się nad tym, jak zagłosować i to w szczególności od tych osób zależy jak będzie wyglądał ostateczny wynik.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -