10,3 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022
+

  Marcin Warchoł przedstawił program dla Os. Matysówka. W punktach pojawiła się budowa stoku narciarskiego!

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj podczas konferencji prasowej, w ramach akcji „Moje Osiedle”, kandydat na prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł zaprezentował program dla Osiedla Matysówka. W spotkaniu uczestniczył także Prezydent Tadeusz Ferenc.

  Głównymi punktami programu są:

  • stok narciarski,
  • rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 34,
  • rozbudowa ulic Wierchowej, Wichrowej, Nowe Wzgórze,
  • budowa kanalizacji deszczowej. 

  Na wstępie przedstawiona została wizualizacja stoku narciarskiego, który może powstać na Os. Matysówka. Marcin Warchoł zaznaczył, że żaden z kontrkandydatów nie wpadł na taki pomysł mówiąc o tym Osiedlu.

  Rzeszów musi mieć stok narciarski, taki stok jest w Przemyślu, Krzeszowie. Rzeszów ma być gorszy? Dzięki Panu Prezydentowi byli tutaj inwestorzy, którzy rozpisali cały projekt, sprawa jest bardzo rozwojowa.

  – mówił.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Jak podkreślił kandydat koszt takiej inwestycji to 47 mln zł, potencjalny inwestor był takim przedsięwzięciem zainteresowany, z kolei cała inwestycja byłaby wzbogacona m.in. o snowpark czy infrastrukturę sportowo-rekreacyjną służącą rekreacji w lecie, a także parking.

  Dobra kontynuacja polega na tym, by kontynuować te dzieła, które rozpoczął Pan Prezydent. Ja deklaruje Państwu, że rozpocznę tę inwestycję.

  – powiedział Marcin Warchoł.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Kandydat zaznaczył, że jednym z zasadniczych postulatów mieszkańców jest także rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 34 oraz inwestycja w kanalizację deszczową.

  Zobowiązuję się krok po kroku realizować te plany, jeśli tylko mieszkańcy Matysówki i Rzeszowa mi zaufają.

  – podkreślił.

  Następnie głos zabrał Prezydent Tadeusz Ferenc, który powiedział, że budowa stoku może wydawać się inwestycją niemożliwą, jednak podkreślił, że w Rzeszowie zrealizowano już wiele rzeczy, o których mówiono, w taki sposób. Tadeusz Ferenc zaznaczył także, że jest przekonany o tym, że Marcin Warchoł pociągnie do przodu cały Rzeszów.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Tadeusz Ferenc mówił także o stoku narciarskim.

  Jestem przekonany, że ten stok będzie i będzie biznes na terenie Matysówki. Ludzie będą mogli zarabiać, będzie uatrakcyjnienie.

  – zaznaczył.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -