27,1 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Konrad Fijołek przedstawił uaktualnione informacje o aplikacji RZE.City

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Komitet kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka przekazał uaktualnione informacje na temat aplikacji RZE.City, która została udostępniona mieszkańcom niemal tydzień temu. Poinformował też o problemach zgłaszanych za jej pośrednictwem.

  Aplikacja RZE.City została opracowana i wdrożona na potrzeby KWW Konrada Fijołka „Rozwój Rzeszowa 2.0″. Aplikacja RZE.City umożliwia dostęp do informacji nt. Prowadzonej kampanii wyborczej przez Konrada Fijołka, kandydata na Prezydenta Miasta Rzeszowa. Służy również zgłaszaniu problemów i spraw miejskich do rozwiązania.

  fot. materiały prasowe

  W ciągu tygodnia aplikacja została pobrana 500 razy. Mieszkańcy miasta cenią ją głównie za dwie funkcjonalności: zgłaszanie problemów oraz mapę potrzeb.

  Członkowie komitetu dokonują uzupełniania mapy potrzeb sukcesywnie. Są na niej zasygnalizowane potrzeby dotyczące m.in. ulic, braków w osiedlowej infrastrukturze czy zakazu spożywania alkoholu w konkretnych lokalizacjach miasta. Od początku pojawienia się aplikacji wpłynęło 30 zgłoszeń problemów od mieszkańców Rzeszowa. Dotyczą między innymi: koszenia traw, braku ulic, czy źle wyregulowanych świateł.

  fot. materiały prasowe

  Aplikacja będzie nieustannie podążać za zmianami w obszarze technologii, ekonomii, a także będzie umożliwiała przekazywanie problemów mieszkańców. Zawarte informacje posłużą do przeanalizowania realnych zmian, jakie powinny zostać wdrożone w przestrzeni Rzeszowa, a najbardziej realne propozycje zostaną wdrożone w program wyborczy Konrada Fijołka, kandydata na Prezydenta Miasta Rzeszowa

  – zapewniają członkowie komitetu Konrada Fijołka.

  Dodają, że rzeszowska aplikacja będzie posiadała funkcję Zgłoszenia Problemu i Interaktywnej Mapy Potrzeb, dające możliwość zgłaszania problemów i włączenia mieszkańców miasta w kształtowanie przestrzeni miejskiej i wspólne rozwiązywanie problemów. W niedalekiej przyszłości planują także poszerzenie aplikacji o takie funkcjonalności jak programy lojalnościowe – nagradzające m.in. osoby poruszające się po Rzeszowie na rowerach.

  fot. materiały prasowe

  Aplikacja jest do pobrania bezpłatnie w sklepie Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redhouse.kf

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -