17,9 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Dziesięć basenów, piętnaście zjeżdżalni – Marcin Warchoł zaprezentował wizualizacje Aquaparku w Rzeszowie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś odbyła się konferencja kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcina Warchoła, poświęcona budowie Aquaparku. Podczas spotkania zaprezentowano podglądową wizualizacje.

  Jak podkreślił Marcin Warchoł Aquapark to jeden z najważniejszych punktów jego programu dla rozwoju miejsc rekreacji i wypoczynku w Rzeszowie. 

  Budowa aquaparku w Rzeszowie to moje twarde zobowiązanie, inwestycja konieczna dla rozwoju infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Rzeszowie i jeśli wygram wybory – w ciągu miesiąca rozpocznę konsultacje społeczne nt. lokalizacji tej inwestycji.

  – zadeklarował Marcin Warchoł.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Kandydat zaproponował obiekt o parametrach zbliżonych do innych tego typu inwestycji w Polsce, jak Aquapark w Krakowie, czy termalne parki wodne w Białce Tatrzańskiej czy Bukowinie Tatrzańskiej.

   Koncepcja jest po konsultacjach z ekspertami w tym zakresie, obiekt liczyłby około 10 basenów, 15 zjeżdżalni, lustro wody miałoby łączną powierzchnię około 2500 m kw., w tym 1500 m kw. basenów zewnętrznych. Kubatura takiego obiektu mogłaby oscylować w granicach 80.000 m sześciennych, powierzchnia hali basenowej to około 7.000 m kw. Oczywiście integralną częścią obiektu byłyby strefy SPA, jacuzzi, sauny, groty czy cała część gastronomiczna.  

  – wskazał Marcin Warchoł.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Podkreślono, że w Rzeszowie jest kilka potencjalnych miejsc, gdzie planowano budowę takiego obiektu. 

  Jest duży teren na Zwięczycy, tzw. Kaczernego, czy były brane pod uwagę działki przy ul. Wyspiańskiego i ul. Witosa niedaleko Stadionu Resovii – wszystko zależy jednak od konsultacji z mieszkańcami oraz ostatecznej wielkości Aquaparku, będziemy o tym intensywnie rozmawiać z mieszkańcami, by obiekt służył Rzeszowiankom i Rzeszowianom według ich potrzeb.

  – mówił.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Marcin Warchoł zwrócił także uwagę, że jedną z branych pod uwagę konstrukcji finansowych takiej inwestycji, jest partnerstwo publiczno-prywatne. 

  Dziś Rzeszów jeszcze nie prowadzi w trybie PPP żadnych inwestycji, ale jestem gotowy by za pomocą nowoczesnych rozwiązań prawnych stworzyć inwestycję, która nie będzie obciążać budżetu miasta, jestem jako prawnik do tego procesu dobrze przygotowany.

  – zapowiedział.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -