17,9 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Marcin Warchoł zadba o nowe plaże i będzie dalej rozwijał miejsca rekreacji w Rzeszowie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś kandydat na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcin Warchoł odwiedził wraz z rodziną teren Żwirowni, gdzie przedstawił plan rozbudowy tego miejsca i powiększenia plaż miejskich.

  Na wstępie Marcin Warchoł złożył życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta. Następnie jak powiedział „rozpoczął powiększanie plaży miejskiej” poprzez wysypanie z naczepy ciężarówki piachu na jej terenie. Podkreślił, że w taki sposób będzie działał jako Prezydenta Rzeszowa.

  Będą budowane kolejne plaże, te szuwary, które tam są wykoszę i zagospodaruje je na plaże. Widzę tam ogromny potencjał.

  – mówił.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Kandydat mówił, że kiedyś obiecał sobie, że jeśli będzie miał możliwość wpływu na rozbudowę Żwirowni, zagospodaruje ten teren dla całych rodzin, które będą mogły tam odpoczywać i spędzać wolny czas. Zaznaczył, że program rozbudowy plaż miejskich jest jednym z kluczowych punktów jego programu dla wypoczynku i rekreacji.

  Chcę poszerzać te miejsca dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Będę je tworzyć w wielu miejscach nad zalewem, nad Wisłokiem. Będą rosły plaże, palmy, obiecuję to Państwu! Będzie prawdziwa Copacanaba!

  – podkreślił Marcin Warchoł.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Następnie przypomniane zostały główne punkty programu wypoczynkowo-rekreacyjnego, w którym znalazły się:

  • wodny plac zabaw w miejscu niedziałającej Fontanny na Bulwarach,
  • aquapark,
  • Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki,
  • ścieżki rowerowe.

  Kandydat zaznaczył, że jeszcze na długo przed kampanią jako jedyny ze startujących kandydatów zabiegałem o inwestycję jaką jest PCLA u Pana Premiera Piotra Glińskiego.

  fot, Kurier Rzeszowski

  Marzę, o tym, żeby z każdego osiedla można było tutaj dojechać na Żwirownie rowerem, żeby to miejsce jednoczyło ludzi. Tak jak wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, tak tutaj wszystkie drogi będą prowadzić na Żwirownie.

  – zakończył.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -