20 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Dwumiesięczny Kubuś walczy o życie. Rodzice mają tylko kilka tygodni na uzbieranie kwoty na operację

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rodzice dwumiesięcznego Kubusia Zwierzchowskiego z Bliznego (gmina Jasienica Rosielna) zwracają się z dramatycznym apelem o pomoc w zbiórce pieniędzy na operację. U chłopca zdiagnozowano ciężką wadę serca. Trwa wyścig z czasem: rodzice mają tylko kilka tygodni, aby uratować życie syna. Na portalu Siepomaga.pl trwa zbiórka. Do akcji można przyłączyć się też biorąc udział w licytacjach na Facebooku.

  Już od samego początku narodzin dziecka, lekarze wdrożyli podawanie leków podtrzymujących życie do operacji, co dawało nadzieję na skuteczne leczenie w Polsce. Niestety zabieg na otwartym sercu zakończył się praktycznie w momencie rozpoczęcia.

  – Lekarze powiedzieli nam, że wada jest zbyt skomplikowana i nie są w stanie jej leczyć w tym momencie. U Kubusia nie wytworzył się  pień płucny i tętnice płucnych, a płuca zaopatrywane są w krew i tlen poprzez naczynia zastępcze (MAPCAS), które organizm sam sobie wytworzył. Leczenie byłoby możliwe, dopiero kiedy naczynia urosną, ale nikt nie daje pewności, czy Kubuś tego dożyje. Jego oddech cały czas wspomagany jest specjalistyczną aparaturą

  – piszą rodzice chłopca na stronie zbiórki.

  fot. Siepomga.pl

  Rodzice Kubusia Zwierzchowskiego otrzymali wstępne informacje od kliniki z USA, która mogłaby podjąć się leczenia. Koszt tej operacji oraz specjalistycznego transportu medycznego może wynieść ponad 5 milionów złotych. Ponadto chłopiec powinien trafić do kliniki jeszcze w czerwcu.

  Informację o nieprawidłowej pracy serca dziecka rodzice otrzymali już w czasie ciąży. Stwierdzono wówczas Tetrologię Fallota z atrezją zastawki tętnicy płucnej i zwężonymi tętnicami płucnymi. Na tym etapie nikt nie był w stanie przewidzieć, jaki będzie stopień skomplikowania wady.

  – Uspokajano nas, że prawdopodobnie wystarczy standardowy protokół leczenia i trzy operacje pozwolą uratować małe serduszko. Niestety, taka informacja sprawia, że ciężko wrócić do codzienności bez strachu

  – pisze mama Kubusia.

  fot. Siepomga.pl

  Rodzice zwracają się zatem z ogromną prośbą o wsparcie finansowe. Trwa wyścig z czasem. W zbiórce można wziąć udział tutaj: https://www.siepomaga.pl/kubusiowe-serduszko?fbclid=IwAR27-w_3Yi1r8h9SA3pRTb-LU7DIV5S_CcZoLKmgw0XznJtZuxLAOzzoGI4.

  Zbiórkę Kubusia można wspierać także biorąc udział w licytacjach prowadzonych w grupie na Facebooku: Licytacje dla Kubusia Zwierzchowskiego

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -