niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  Już wkrótce 60. edycja Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od 20 czerwca do 2. lipca zostanie zrealizowanych osiem koncertów w ramach tegorocznej, sześćdziesiątej edycji Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Zostaną zaprezentowane zarówno w Sali Balowej Muzeum – Zamku w Łańcucie, jak i w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej, a także w plenerze – Ogrodzie Angielskim przy Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.


  Koncerty odbędą się w dniach: 20, 22-27 czerwca i 2 lipca 2021 r.
  Wezmą w nich udział wspaniali artyści o międzynarodowej sławie, którzy zaprezentują dzieła muzyczne powstałe głównie w romantyźmie, ale zabrzmi także muzyka współczesnych twórców, m.in. K. Pendereckiego.

  Do nadzwyczajnych, bardzo obiecujących, festiwalowych wydarzeń zaliczyć można plany wystawienia opery pt. „La forza del merito“, którą skomponował Marcello di
  Capua, kompozytor rezydujący w Łańcucie na przełomie XVIII i XIX wieku.

  źródło: materiały organizatorów

  Szczególną ciekawostką i niespodzianką festiwalową będzie inauguracyjny koncert „hybrydowy”, na który poza „występem na żywo“ dwojga solistów i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej, którą poprowadzi maestro Massimiliano Caldi, wypełni także nagranie włoskiej Orkiestry Kameralnej Wirtuozi Teatru Alla Scala, zrealizowane specjalnie na potrzeby łańcuckiego Festiwalu w mediolańskiej La Scali.

  Wystąpi także jeden z najwybitniejszych pianistów na świecie, Ivo Pogorelich, zaprezentuje muzykę Fryderyka Chopina, a setną rocznicę urodzin Astora Piazzolli zaakcentuje koncert w dniu 26. czerwca. Interesująco zapowiada się występ duetu pianistów; braci Jussen, skrzypaczki – Liv Migdal i czeskiego Kwartetu smyczkowego, a koncert finałowy w wykonaniu grupy: Grohman Orchestra, prezentującej m.in. klasykę polskiej rozrywki – nawiąże do klimatu piosenek okresu międzywojennego.

  źródło: materiały organizatorów

  Na godzinę przed rozpoczęciem większości koncertów odbywać się będą występy „promenadowe” w wykonaniu Zespołu Instrumentów Dętych „Da Camera“. Obostrzenia i ograniczenia związane z pandemią koronawirusa pozwalają obecnie na udział publiczności, która wypełni 50 % dostępnych miejsc. Podjęto zatem decyzję o sprzedaży oddzielnych biletów na każdy koncert.

  Sprzedaż biletów rozpocznie się w dniu 1. czerwca b.r.
  Cena biletów:

  • na każdy koncert w sali balowej: 100,- PLN
  • na koncert plenerowy: 60,- PLN
  • na koncerty w Filharmonii, w dniach: 20, 25 i 26 czerwca: 80,- PLN
  • na koncert w Filharmonii, w dniu 22. czerwca: 160,- PLN

  Realizacja Festiwalu jest możliwa dzięki znaczącej pomocy finansowej Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Samorządu Województwa Podkarpackiego, a także władz samorządowych Miasta i Gminy Łańcut, władz Miasta i Gminy Rzeszów oraz grona Sponsorów.

  źródło: materiały organizatorów
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com