27,1 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie dobiega końca

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przy ulicy Dynowskiej w Rzeszowie dobiega końca budowa pompowni wody dla powstających bloków mieszkalnych. Zapewni ona także odpowiednie ciśnienie w wodociągach już istniejącym budynkom.

  Osiedla znajdujące się w rejonie ul. Błogosławionej Karoliny i Słoneczny Stok to tereny w Rzeszowie, które w ostatnim czasie są najczęściej zabudowywane przez spółdzielnie mieszkaniowe i deweloperów. Wraz z rozbudową osiedli nadążać musi miejska infrastruktura komunalna.

  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie wybudowało przy ulicy Dynowskiej nowoczesną pompownię wody. – System pomp podniesie ciśnienie wody w wodociągu do odpowiedniego poziomu – mówi Grzegorz Liszcz, zastępca kierownika działu Inwestycji, Remontów i Zaopatrzenia rzeszowskiego MPWiK. I dodaje: – Pompownia wody jest tak zaprojektowana by jej wydajność wystarczyła nie tylko dla istniejących już budynków, ale także dla powstających i planowanych budów w tym rejonie.

  W pompowni pracować będą stale trzy nowoczesne pompy o dużej wydajności. Czwarta zamontowana tam pompa jest urządzeniem rezerwowym, na wypadek awarii. Cały system będzie pracować automatycznie i będzie stale monitorowany przez MPWiK.

  Woda z miejskiej sieci trafiać będzie najpierw do nowowybudowanych zbiorników, a potem do budynku pompowni skąd dzięki pompom będzie rozprowadzana do odbiorców.

  Pompownia wody, wraz ze zbiornikami jest już wybudowana. Trwają prace wykończeniowe w otoczeniu budynku oraz układanie kostki brukowej na drodze dojazdowej.

  Zakończenie prac jest zaplanowane na koniec maja.

  – mówi Grzegorz Liszcz.

  Pompownia wody kosztowała około 1,4 mln złotych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -