środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Małgorzata Grzywa podjęła kolejną próbę zgłoszenia kandydatury na prezydenta Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Komitet Polska 2050 podjął wczoraj kolejną próbę rejestracji swojej kandydatki Małgorzaty Grzywy w przedterminowych wyborach na prezydenta Miasta Rzeszowa i dokonał złożenia brakujących podpisów w Miejskiej Komisji Wyborczej.

  Przedstawiciel Komitetu Polska 2050 podjęli kolejną próbę zgłoszenia kandydatury Małgorzaty Grzywy. Według Komisji Wyborczej termin rejestracji kandydatów minął 16 kwietnia, ale komitet powołuje się na jeden z przepisów Kodeksu Wyborczego mówiący o tym, że rejestracja kandydatów jest możliwa do 25 dni przed wyborami, a termin wyborów został zmieniony i ustalony na 13 czerwca.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Komitet podjął próbę rejestracji kandydatki w wyznaczonym przez kalendarz terminie, lecz finalnie złożono 2,3 tys. podpisów na wymagane 3 tys. Według wypowiedzi przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzeszowie – Marka Antasa na łamach portalu czytajrzeszow.pl, komisja przyjęła wczoraj pismo, ale jednocześnie pouczyła, że termin rejestracji kandydatów minął zgodnie z kalendarzem wyborczym. W najbliższym czasie Miejska Komisja Wyborcza odniesie się do pisma, które złożył komitet.

  – W dniu dzisiejszym,18 maja, 15 minut temu jako pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego Polska 2050 dokonałem zgłoszenia Miejskiej Komisji Wyborczej kandydatki na prezydenta Miasta Rzeszowa Pani Małgorzaty Grzywa. Złożyliśmy dodatkowe tysiąc sześćset pięćdziesiąt sześć podpisów na stu osiemdziesięciu pięciu kartach. W związku z tym łącznie zebraliśmy blisko cztery tysiące podpisów poparcia. Złożyliśmy wszystkie potrzebne dokumenty i czekamy na decyzję komisji, pozostając z nadzieją, że prawo zwycięży, i że będzie kodeks wyborczy uszanowany

  – mówił Włodzimierz Zydorczak – szef komitetu.

  fot. Kurier Rzeszowski

  – W czasie pandemii udało nam się praktycznie zebrać cztery tysiące podpisów poparcia wśród mieszkańców Rzeszowa. W dniu dzisiejszym zgłoszenie zostało dokonane, mam nadzieję, że w najbliższych dniach poznamy stanowisko Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzeszowie. Proszę trzymać kciuki

  – dodała Małgorzata Grzywa.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Włodzimierz Zydorczak podziękował mediom za zainteresowanie problemem prawnym, wynikającym z zarządzeniem nowych wyborów 13 czerwca. Podkreślił, że komitetowi nie chodzi tylko o interes prywatny, ale również o prawa wyborcze wszystkich mieszkańców Rzeszowa.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Komitet zapowiedział, że jeżeli decyzja komisji będzie odmowna, złoży skargę do komisarza wyborczego oraz Państwowej Komisji Wyborczej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com