czwartek, 25 kwietnia, 2024
+

Sukces kadr Podkarpackiego ZPN w meczach eliminacyjnych do mistrzostw Polski

Kinga Skowron

Po raz kolejny Podkarpacie udowodniło, że ma zdolną młodzież. Obie Reprezentacje Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, biorące udział w zmaganiach makroregionalnych, wywalczyły przepustkę do finałów Mistrzostw Polski.

Podkarpacki ZPN świętuje awans do Finałów Mistrzostw Polski,  w rocznikach 2008 – trenerzy Paweł Młynarczyk i Wojciech Kogut i 2007 – trenerzy Krzysztof Hus i Dariusz Szady. Tym samym nasi chłopcy osiągnęli 100% możliwości, bowiem Małopolski ZPN i Śląski ZPN wywalczyli awans tylko w jednym roczniku. Sukces smakuje tym bardziej, że został osiągnięty po wyjazdowych zwycięstwach nad reprezentacjami Śląska w Lublińcu, na oczach przedstawicieli Zarządu Śląskiego ZPN.

Jako pierwsi w szranki stanęli podopieczni Pawła Młynarczyka. Pierwsza połowa meczu mimo wielu dogodnych sytuacji podbramkowych z naszej strony zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 56’ minucie pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobył Jakub Koszuliński, niestety 4 minuty później gospodarze doprowadzają do remisu. Bramkę na wagę trzech punktów oraz awansu do Finałów Mistrzostw Polski w 78` minucie ponownie zdobywa Jakub Koszuliński po dokładnym podaniu Oskara Nerca, tym samym sen o mistrzostwach stał się rzeczywistością.

U-13

Śląski ZPN 1:2 Podkarpacki ZPN

56` 0-1 Jakub Koszuliński

60′ 1-1

78′ 1-2 Jakub Koszuliński

Skład:

Kogut Dawid, Sondej Filip, Blejwas Fabian(k), Patryk Prajsnar, Małek Jakub, Leniart Mateusz, Dydak Patryk, Koszuliński Jakub, Kaczówka Jakub

Zmiennicy: Kowalski Jakub, Stolarski Miłosz, Rzeziński Piotr, Delikat Karol, Mazgaj Sebastian, Zawół Bartosz, Nerc Oskar, Kędziora Hubert,

Bezpośrednio po zakończeniu rywalizacji młodszych graczy,  piąty mecz w ramach Eliminacji do Mistrzostw Polski rozgrywała nasza starsza reprezentacja U-14. W poprzednich czterech spotkaniach nasz zespół zgromadził 9 punktów, wygrywając dwukrotnie z Reprezentacją Opolskiego ZPN oraz raz z Małopolskim ZPN. Nasi Zawodnicy w tej edycji eliminacji ulegli tylko raz i był to mecz w pierwszej rundzie z Reprezentacją Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Rewanż w Lublińcu okazał się szczęśliwy. Już w pierwszej połowie po strzałach Kacpra Gołdy i Kacpra Wołowca zespół prowadził 2-0. Przed przerwą strzałem z rzutu karnego wynik meczu ustalił Denis Matyśkiewicz.

Pomimo tego, że do rozegrania została jeszcze jedna kolejka, w której podkarpaccy zawodnicy zmierzą się z reprezentacją Małopolskiego ZPN, to zwycięstwo w tym meczu oznacza dla naszej Reprezentacji awans do Finałów Mistrzostw Polski.

– Bardzo cieszę się z postawy chłopców, szczególnie z ambicji i determinacji, którą widać było gołym okiem w każdej minucie meczu. Reprezentacja Śląskiego ZPN to zarówno indywidualnie jak i zespołowo najwyższy poziom rywalizacji w kraju, tym bardziej cieszy fakt, że potrafiliśmy zarówno skutecznie się bronić, ale i jednocześnie w zorganizowany sposób zagrażać przeciwnikowi w ataku szybkim i pozycyjnym. To efekt wielu dni treningów podczas wspólnych zgrupowań. Teraz chłopców czeka powrót do Klubów i rozgrywek ligowych. Do wspólnej pracy wraz z Trenerem Darkiem Szadym wrócimy na zgrupowaniu poprzedzającym wyjazd na Finały Mistrzostw Polski.

– podsumował zmagania trener Krzysztof Hus.

U14

Bramki:
    7′ 0-1 Gołda Kacper (asysta Dworak Evan)
    21′ 0-2 Wołowiec Kacper (rzut wolny)
    38′ 1-2 Matyśkiewicz (rzut karny)

Skład:
    Kusak Patryk, Wołowiec Kacper, Urbaniak Oliwier, Piwnicki Łukasz, Synoś Michał, Mazur Patryk, Bartkowiak Kamil, Gołda Kacper, Gątek Tomasz, Dworak Evan, Kasza Kacper, Lis Maksymilian, Sendra Igor, Serwiński Szymon, Kania Franciszek, Plichta Kacper, Gancarz Jan.

W finałach, które zaplanowane są na przełomie czerwca oraz lipca, zmierzy się osiem Reprezentacji Związków Wojewódzkich (po dwie z każdego makroregionu), w każdej kategorii wiekowej.