10 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022
+

  Mężczyzna bez prawa jazdy potrącił matkę z dzieckiem w Rzeszowie

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę, około godziny 19:30, rzeszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie dworca PKP w Rzeszowie, doszło do potrącenia pieszych. Kierujący oplem astrą mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa pieszym i na oznakowanym przejściu, potrącił kobietę z dzieckiem i odjechał z miejsca zdarzenia. 40-letni matka i jej 9-letnia córka, trafiły do szpitala na badania.

  Taksówkarz, który był świadkiem zdarzenia pojechał za oplem oraz poinformował policjantów, w którą stronę uciekł kierowca pojazdu. Policjanci, na ul. Hetmanskiej, rozpoczęli pościg za sprawcą. Kierujący uciekał w kierunku os. Zalesie, gdzie porzucił auto i zaczął uciekać pieszo.

  Wczoraj rano, policjantom udało się ustalić tożsamość i zatrzymać mężczyznę, który okazał się 28-letni mieszkańcem Rzeszowa. Mężczyzna był trzeźwy lecz nie posiadał prawa jazdy oraz był objęty sądowym zakazem prowadzenia jakichkolwiek pojazdów.

  Mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie samochodem mimo obowiązującego zakazu. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia m. in. brak uprawnień do kierowania, nieudzielenie pomocy poszkodowanym, popełnione wykroczenia drogowego.

  Archiwum: https://podkarpacka.policja.gov.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -