niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Marcin Warchoł zaproponował stworzenie gospodarki obiegu zamkniętego w Rzeszowie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś odbyła się konferencja prasowa kandydata na prezydenta Rzeszowa, dr hab. Marcina Warchoła. Spotkanie poświęcone było tematyce ekologii, recyklingu oraz śmieci w Rzeszowie.

  Kandydat przedstawił na spotkaniu 3 punkty swoich zobowiązań dla miasta:

  • stworzenie nowoczesnego, zamkniętego systemu recyklingu w Rzeszowie,
  • ustawienie na terenie miasta przy sklepach butelkomatów,
  • obniżenie cen za wywóz śmieci w mieście.

  Chcę żeby w Rzeszowie przy sklepach powstawały butelkomaty. Tego typu urządzenia zachęcają do recyklingu i promowania nowoczesnych form gospodarki komunalnej, tak jak już kiedyś wspominałem, spalarnie są passe, powinniśmy stawiać na recykling.

  – mówił Marcin Warchoł.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Kandydat zaznaczył, że stworzenie gospodarki obiegu zamkniętego ma wiele zalet m.in. obniża emisję CO2 do atmosfery, zmniejsza ilość odpadów składowanych na śmietniskach. Zadeklarował, że jeśli mieszkańcy mu zaufają, dzięki kompleksowym działaniom nakierowanym na racjonalną gospodarkę odpadami, obniżona zostanie także cena wywozu śmieci dla rzeszowian.

  Chciałbym postawić również na nowoczesne pojemniki z czujnikami, które będą dawały sygnał, gdy kosz się zapełni, a śmieciarka będzie jeździła do napełnionych pojemników.

  – tłumaczył.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Marcin Warchoł zapowiedział również, inwestycje w podziemne pojemniki na śmieci, które nie tylko spełniają doskonale swoją funkcję i są większe niż tradycyjne, ale przede wszystkim dzięki większości instalacji schowanej pod ziemią – wpływają na estetykę miasta.

  W miastach czterokrotnie większe od Rzeszowa, które w tej chwili już prowadzą tego typu projekty, koszty całej instalacji to ok. 300 mln zł.

  – zaznaczył kandydat.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Marcin Warchoł podkreślił także, że przygotowana jest umowa na budowę biogazowni w Rzeszowie, przygotowana przez kandydata wraz z Tadeuszem Ferencem, która doskonale wpisze się w produkcję biogazu – np. do ciężarówek czy autobusów napędzanych na CNG w Rzeszowie.

  Przypomniał także, że w Polskim Ładzie znajduje się projekt ustawy o systemie kaucyjnym, którą kandydat wspierał przy współpracy z Ministrem Klimatu i Środowiska.

  Stawiamy na zielony, wspaniały Rzeszów. Stawiamy na system obiegu zamkniętego, na rzeszowski recykling.

  – podsumował.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Pomysł spotkał się z pozytywnym odbiorem słuchających konferencje mieszkańców.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com