14 C
Rzeszów
piątek, 17 września, 2021
spot_img
+

  Teatr im. Wandy Siemaszkowej wraca do gry i ogłasza nowe spektakle w reżimie sanitarnym

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Teatr im. Wandy Siemaszkowej wznowi działalność artystyczną już 22 maja br. W repertuarze są m.in. komedie, prapremiera sztuki o Łukaszu Cieplińskim i spektakle w terenie. Wszystkie wydarzenia będą odbywać się w reżimie sanitarnym, a widzowie będą mogli zająć 50% miejsc oraz obowiązkowe będą maseczki oraz dezynfekcja rąk.

  Już 22 i 23 maja teatr zaprosza widzów na komedię „Kolacja dla głupca” w reżyserii Marcina Sławińskiego. Natomiast w czerwcu na Dużą Scenę powrócą „Szalone nożyczki” (również w reżyserii Sławińskiego) oraz komedia Szekspira „Wesołe kumoszki z Windsoru” w reżyserii Pawła Aignera z popisową rolą Tomasza Schimscheinera.  

  29 maja odbędzie się natomiast przekładana od miesięcy prapremiera sztuki Jarosława Jakubowskiego „Hiob’51”. Spektakl opowiadający historię życia i śmierci płk. Łukasza Cieplińskiego wyreżyserował Jan Nowara. Związanego z Podkarpaciem prezesa IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, jednego z Żołnierzy Wyklętych zagra znany z gościnnych występów w Rzeszowie, a od niedawna zatrudniony u nas na etacie Kacper Pilch. Partnerem spektaklu jest rzeszowski Oddział IPN. Tego dnia będziemy świętowali także 60. Międzynarodowy Dzień Teatru. Tuż po prapremierze, podczas uroczystej gali, wybrani pracownicy naszej instytucji zostaną uhonorowani nagrodami Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Dyrektora Teatru. 

  W czerwcu w trasę po Podkarpaciu ponownie wyruszy Scena Wędrowna Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i to aż z trzema spektaklami. W Lubaczowie, Głogowie Małopolskim i Strzyżowie będzie można zobaczyć spektakl „Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów” w reżyserii Beniamina Bukowskiego. Do Głogowa Małopolskiego zawita także Robert Żurek w roli Leonarda Cohena w muzycznym spektaklu „Tańcz mnie. Cohen” wyreżyserowanym przez Sławomira Gaudyna. Spektakl „Na pokuszenie” ze śpiewającymi aktorkami Mariolą Łabno-Flaumenhaft i Dagny Mikoś w reżyserii Jana Nowary zostanie zaprezentowany w Radymnie, Przemyślu, Głogowie Małopolskim i Nowej Dębie. 

  Bilety na spektakle można kupić w kasach biletowych jak i przez Internet.

  Źródło informacji – https://teatr-rzeszow.pl/?m=74

  Zachęcamy do uczęszczania na spektakle!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -