14 C
Rzeszów
piątek, 17 września, 2021
spot_img
+

  WSIiZ zaprasza uczniów szkół średnich na bezpłatne warsztaty

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie prowadzi kolejną rekrutację do projektu „Uczelnia otwarta dla nastolatków”. W ramach projektu uczniowie szkół średnich mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach.

  Celem projektu jest poszerzenie kompetencji uczniów, które odpowiadają potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. Oferta WSIiZ skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych (w wieku 15-20 lat). Proponowane zajęcia prowadzone są w formie warsztatów. To rozwiązanie przede wszystkim dla uczniów, którzy zastanawiają się nad kierunkiem studiów oraz swoją karierą zawodową. Uczniowie mogą wybrać warsztat graficzny, multimedialny lub lotniczy. Każde z wymienionych zajęć, to blok 18 godzin rozwijających zainteresowania uczniów z wybranej dziedziny. Po zrealizowaniu wybranego szkolenia, młode osoby będą mogły zacząć rozwijać kompetencje miękkie.

  Zadanie „Znajdź pomysł na siebie” umożliwia wybór jednej z pięciu propozycji tematycznych:

  ·         „Orientacja na karierę”

  ·         „Kreatywność w pracy”

  ·         „Kreatywny lider”

  ·         „Stres przyjaciel czy wróg”

  ·         „Czas na karierę – zdecyduj dobrze o swojej przyszłości”.

  źródło: materiały prasowe uczelni

  Wszystkie warsztaty realizowane  są online, dzięki  platformie zdalnej komunikacji Cisco Webex. Uczniowie bez wychodzenia z domu mogą poszerzać swoją wiedzę i rozwijać zainteresowania.

  Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Otrzymujemy wiele zapytań o możliwość uczestnictwa w warsztatach. Aktualnie prowadzimy kolejną turę rekrutacji, która potrwa do 20.05.2021 r. Zajęcia zostaną uruchomione po zebraniu się pełnej grupy na dany warsztat

  – mówi Agnieszka Cieśla, Koordynator Projektu „Uczelnia otwarta dla nastolatków”.

  Szczegółowe informacje o prowadzonym projekcie dostępne są na stronie internetowej  oraz w Biurze Projektu pod numerem telefonu: (017) 86 61 445.

  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie realizuje Projekt „Uczelnia otwarta dla nastolatków” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego. Po zakończeniu warsztatów uczniowie otrzymają certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -