-2,6 C
Rzeszów
sobota, 22 stycznia, 2022
+

  Marcin Warchoł chce postawić na rozwój rekreacyjny Zwięczycy. Uważa, że osiedle to “zielone płuca Rzeszowa”

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiejsza konferencja, w ramach akcji „Moje Osiedle”, kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcina Warchoła była poświęcona prezentacji programu dla Osiedla Zwięczyca.

  Marcin Warchoł stwierdził, że Zwięczyca to „zielone płuca Rzeszowa”. Podkreślił także, że to włączone do miasta 13 lat temu osiedle dysponuje wieloma zabytkami.

  Wśród głównych punktów do realizacji znalazły się:

  • zagospodarowanie terenu tzw. Kaczernego,
  • rozbudowa ul. Jarowej,
  • rozbudowa ul. Beskidzkiej,
  • modernizacja rowu melioracyjnego P-6 potoku Paryja wzdłuż ul. Karkonoskiej,
  • budowa placu zabaw przy ul. Karkonoskiej.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Jak podkreślał kandydat na prezydenta, jeśli wygra wybory, będzie chciał zagospodarować piękny teren Kaczernego na funkcje rekreacyjno-wypoczynkowe.

  To naturalne miejsce, gdzie można stworzyć miejsce wypoczynku dla rzeszowian, mam nadzieję, że razem z mieszkańcami będę mógł planować powstanie i rozwój takiej infrastruktury. Zadbam również o przebudowę ul. Jarowej oraz Beskidzkiej, a także modernizację i uregulowanie potoku Paryja, który przy opadach sprawia kłopot mieszkańcom.

  – zadeklarował Marcin Warchoł.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Kandydat podkreślił też jak ważna jest melioracja potoku Paryj, o która proszą mieszkańcy. Stwierdził także, że jest świadomy wielu innych potrzeb osiedla.

  Jeśli mieszkańcy mnie wybiorą będą stawiał na rozwój Zwięczycy.

  – mówił.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Następnie głos zabrał uczestniczący w spotkaniu Przewodniczący Rady Osiedla Zwięczyca Janusz Borek, który zgodnie stwierdził, że teren Kaczernego, który odwiedzili rowerami wraz z Marcinem Warchołem, to świetne miejsce na rozwój infrastruktury rekreacyjnej

  Rzeczywiście teren Kaczernego to świetne miejsce na rozwój infrastruktury rekreacyjnej dla mieszkańców miasta i regionu, trzymamy za słowo, gratulujemy pomysłu i mamy nadzieję na realizację tych pomysłów.

  – podkreślił.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -