21,4 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Ewa Leniart wręczyła odznaczenia honorowym dawcom krwi

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj (17 maja br.) o godzinie 15.00 w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych honorowym dawcom krwi z terenu województwa podkarpackiego, zasłużonym na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  Fot. Kurier Rzeszowski

  „Serdecznie gratuluję wszystkim odznaczonym. Chcę wyrazić wdzięczność i podziękowanie za to dzieło, które realizujecie. Za poświęcenie, za świadomość tego, jak wielką wartością jest dar krwi – najcenniejszy dar, jaki człowiek może złożyć w ofierze drugiemu człowiekowi”

  -powiedziała Ewa Leniart podczas uroczystości.

  Archiwum: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

  Wyróżnieni honorowi dawcy otrzymali Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi. Gratulując wyróżnionym Ewa Leniart podkreśliła, że rozpowszechnianie idei krwiodawstwa  ma duże znaczenie nie tylko ze względu na kształtowanie pozytywnych postaw w społeczeństwie, ale jest przede wszystkim godną najwyższego uznania misją  ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

  Fot. Kurier Rzeszowski

  Krzyż Zasługi, ustanowiony w 1923 r., nadawany jest osobom, które wyróżniły się zasługami dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków.

  Fot. Kurier Rzeszowski

  Biuro prasowe KWW Ewy Leniart

  Wczoraj przybył również do Rzeszowa z wizytą Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. W poniedziałek o 18.00 Mateusz Morawiecki spotkał się z kandydatką na urząd prezydenta miasta Rzeszowa Ewą Leniart w kawiarni Stary Piernik na ul. 3 Maja. Następnie oboje udali się na spacer rzeszowskimi deptakami rozmawiając o rozwoju Rzeszowa i dalszych planów.

  Biuro prasowe KWW Ewy Leniart

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -