czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Marcin Warchoł symbolicznie przekazał 1,2 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Rzeszowa

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na parkingu przy Hali Podpromie odbyło się wydarzenie z udziałem Posła na Sejm RP, wiceministra sprawiedliwości, dr hab. Marcina Warchoła, a także wieloletniego prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca.

  Na wstępie głos zabrał były Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, który podziękował strażakom za ich trud i poświęcenie w codzienną pracę na rzecz mieszkańców.

  Patrząc na potęgę tych samochodów i tych osób, które tu są jestem dumny z tego, że Ochotnicza Straż Pożarna otrzymuję ciągle nowy sprzęt. Chciałbym podziękował Panu Ministrowi za to, że pomaga.

  – mówił.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Tadeusz Ferenc jeszcze raz przy okazji podkreślił także, że wspiera Ministra Marcina Warchoła w wyborach na Prezydenta Miasta Rzeszowa, właśnie dlatego, że szuka wsparcia i sposobów pomocy mieszkańcom. Zdecydowanie zaznaczył, że jest to kandydat, który będzie dbał o straż pożarną.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Następnie głos zabrał Marcin Warchoł, który uroczyście oznajmił, że ma przyjemność przekazać z Funduszu Sprawiedliwości 1,2 mln zł dla Ochotniczych Straży Pożarnych, czyli po 100 tys. zł dla każdej jednostki. Podkreślił, że to jedna z ostatnich umów, które przygotowywał wraz z prezydentem Tadeuszem Ferencem.

  Każda z OSP otrzyma po 100.000 zł. Oczywiście mam nadzieję, że zakupiony z tych środków sprzęt będzie służył przede wszystkim do ćwiczeń, a nie w boju – wiemy bowiem, jak niebezpieczna i nieprzewidywalna jest praca strażaków.

  – mówił. 

  fot. Kurier Rzeszowski

  Minister podziękował strażakom za służbę, wielokrotnie narażając swoje życie i zdrowie, by ratować zdrowie i życie Rzeszowian. Podziękował także Tadeuszowi Ferencowi za to, że zawsze wspierał strażaków w mieście.

  Bardzo się cieszę, że dziś możecie Państwo otrzymać te symboliczne bony, jutro umowa trafia do Ratusza i w ciągu tygodnia od dopełnienia formalności przez Urząd Miasta, środki zostaną przekazane.

  – tłumaczył Marcin Warchoł.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Na zakończenie odbyło się symboliczne przekazanie bonów jednostkom OSP.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com