środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2021. Impreza już w sierpniu!

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jurorzy wybrali złotą piętnastkę wokalistów, którzy wystąpią w konkursie XVII edycji „Rzeszów Carpathia Festival” Międzynarodowego Festiwalu Piosenki 2021. Festiwal odbędzie się 20-22 sierpnia br., wtedy to polscy i zagraniczni artyści stoczą muzyczną bitwę o nagrodę Grand Prix. Na festiwalu pojawią się gwiazdy śpiewające kultowe przeboje Jacka Cygana m.in. Ralph Kamiński, Kasia Moś, Michał Rudaś i Bartosz Listwan.

  Ralph Kamiński fot. Dawid Grzelak

  Na scenie pojawiają się również uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w koncercie pt. „Czas nas uczy pogody” oraz sam Jacek Cygan, który zaśpiewa jedną z najpiękniejszych swoich piosenek pt. „Łatwopalni”. Sponsorem Głównym tegorocznej edycji festiwalu jest Bank Gospodarstwa Krajowego. 

  Kasia Moś fot. Karolina Harz

  „Rzeszów Carpathia Festival” odbędzie się w stolicy Podkarpacia już po raz siedemnasty. Pierwsza edycja, pod nazwą I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej Rzeszów, miała miejsce w 2005 roku. Pomysłodawczynią Festiwalu jest Anna Czenczek – Dyrektor ,,Rzeszów Carpathia Festival” oraz Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

  Jacek Cygan

  Złota Piętnastka walczy o Grand Prix

  W tym roku Jury kwalifikacyjne w składzie: Tomasz Filipczak – przewodniczący, Maciej Błażewicz i Maciej Gnatowski po przesłuchaniu niemal 100 autorskich piosenek, zakwalifikowało Złotą Piętnastkę najlepszych wokalistów, którzy otrzymają zaproszenie do Rzeszowa i zaśpiewają z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej.

  „Cieszy tak wielkie zainteresowanie rzeszowskim festiwalem. Z nowymi utworami wracają osoby, które próbowały swych sił podczas poprzednich edycji Carpathia Festival. Wśród setki nadesłanych nagrań jest bardzo dużo utworów o wysokim poziomie. Tak wykonawczym, jak i kompozytorskim oraz tekstowym. Wyłonienie Złotej Piętnastki nie było łatwe, za to spodziewam się, że występ w Rzeszowie tych, którzy się w niej znaleźli, będzie dużą przyjemnością zarówno dla jury podejmującego decyzję o przyznaniu nagród, jak i dla festiwalowej publiczności”

  – powiedział Tomasz Filipczak.

  Tomasz Filipczak – Orkiestra Festiwalowa

  Główną nagrodą w festiwalu jest promocja zwycięzcy w postaci dofinansowania wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej – 15.000 zł, zaproszenie do koncertu w przyszłorocznej edycji festiwalu oraz pamiątkowa statuetka.

  Oto lista wykonawców, którzy zakwalifikowali się do XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”

  1. Diogo Almeida – „Mundo Mudou” – SINTRA/PORTUGALIA
  2. Magdalena Białorucka – Ogorzelec – „MankaSędziszowianka” – SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI/POLSKA
  3. Gabriela Blacha – „Kiedy zrozumiem” –  GLIWICE/POLSKA
  4. Anna Cyzon & Paweł Nawrocki – „Pierwszy raz” – TORONTO/KANADA 
  5. Szymon Grzybacz  – „Malinowy” – PODWILK/POLSKA
  6. Sehrii Lazanovskyi –„Nayridinishi lyudy” –  IVANO-FRANKIVSK/UKRAINA
  7. Diana Leshynska – „Tobi” – IVANO-FRANKIVSK/UKRAINA
  8. Julia Mayer – „I do” – RYGA/ŁOTWA
  9. Paweł Nawrocki – „Wszystko jedno” – KRAKÓW/POLSKA
  10. Sylwia Piotrowska – „Ostatni raz” – KRZESZÓW/POLSKA
  11. Ania Rydz – „Idź sobie”  – RZECZYCA/POLSKA
  12. Julia Sibielak – „Unreal” – STRZYŻOWICE/POLSKA
  13. Alekss Silvers – „Fireworks” –  RYGA/ŁOTWA
  14. Angelika Wdowczyk LIKA – „Błysk” – WARSZAWA/POLSKA 
  15. Julia Węgrowicz  – „Ty wiesz” – WARSZAWA/POLSKA

  Organizatorami „Rzeszów Carpathia Festival” XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki – 2021 są: Urząd Miasta Rzeszowa, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Estrada Rzeszowska oraz Dr Anna Czenczek – pomysłodawczyni i dyrektor ,,Carpathia Festival”.

  Anna Czenczek

  Patronat honorowy udzielają: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa.

  Patronami medialnymi są: Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi, TVP2, TVP Polonia, TVP3, Polskie Radio Rzeszów, Dziennik Eurowizyjny, Gazeta Codzienna „Nowiny”, Katolickie Radio Rzeszów „Via”, Nasz Dom Rzeszów, VIP Biznes&Styl, Echo Rzeszowa, Media Rzeszów, Nasze Miasto.

  Plakat wydarzenia

  Więcej informacji znajduje się na stronach:

  www.carpathia.rzeszow.pl

  www.facebook.com/carpathiafestivalwww.instagram.com/carpathiafestival

  Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com