20,6 C
Rzeszów
środa, 23 czerwca, 2021
+

  Minister Niedzielski odwiedził szpital miejski w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Szpital Miejski gościł dziś Adama Niedzielskiego. Niedzielski rozmawiał z dyrektorem i personelem medycznym o planowanych inwestycjach na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, na które szpital otrzymał wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych W planach jest też zakup rezonansu magnetycznego. W sumie z RFIL placówka otrzymała 12,5 mln złotych.

  W spotkaniu uczestniczył także pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak, wojewoda Ewa Leniart i zastępca prezesa NFZ Bernard Waśko.

  – Cieszę się, że mogłem pokazać ministrowi dobrze funkcjonujący szpital, szczególnie nowoczesny oddział ortopedii. Mogliśmy także przedstawić plany związane z inwestycjami, na które samorząd Rzeszowa otrzymał pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

  – powiedział pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

  Oddział ortopedii, który odwiedził minister Niedzielski, został wyremontowany zaledwie kilka miesięcy temu.

  fot. materiały prasowe

  – Modernizacja oddziału ortopedii zakończyła się w grudniu 2020 roku. Obejmowała przebudowę wszystkich pomieszczeń. Powstały nowe węzły sanitarne, kilka sal z własnymi węzłami, wymieniliśmy wszystkie instalacje. Ta inwestycja może być wzorem dla modernizowanych oddziałów

  – zapewnia Grzegorz Materna, dyrektor Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

  Teraz szpital chce takie same standardy wprowadzić na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Na to zadanie placówka otrzymała niedawno 6 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prace będą polegać na przebudowie pomieszczeń w zakresie m.in.: wymiany instalacji elektrycznej, wentylacji mechanicznej, sanitarnej oraz dostosowaniu ich do obecnych wymogów prawnych. Szpital planuje też zakup sprzętu medycznego.

  Kolejne 6,5 mln złotych z RFIL dyrektor szpitala zamierza przeznaczyć na zakup rezonansu magnetycznego wraz z modernizacją pomieszczeń pracowni. Szpital Miejski im Jana Pawła II w Rzeszowie jako jeden z nielicznych publicznych szpitali w Rzeszowie nie posiada w swoich strukturach pracowni rezonansu magnetycznego, co znacznie ogranicza diagnostykę i możliwość wprowadzenia nowych metod leczenia w szpitalu.

  Minister zdrowia Adam Niedzielski życzył dyrekcji szpitala powodzenia w planowanych inwestycjach oraz podziękował personelowi medycznemu za trudną pracę w czasie pandemii.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -