10,2 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 marca, 2023
+

  Wirtualna Noc Muzeów z Policją Polską

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Komenda Główna Policji w tym roku będzie brała udział po raz siódmy w „Nocy Muzeów”. Wydarzenie odbędzie się wirtualnie już w najbliższą sobotę, 15 maja br. o godz. 18.00.

  W tym roku członkowie spotkania zostaną oprowadzeni po Muzeum Historii Polskiej Policji. Dużą atrakcją będzie możliwość zobaczenia eksponatów należących do Komendy Głównej Policji oraz tych użyczonych z prywatnych zbiorów np. repliki przedwojennych mundurów, broń będącą na wyposażeniu Policji Państwowej, krzesło do wykonywania zdjęć sygnalitycznych oraz zestaw do badań daktyloskopijnych, które to wykorzystywane były przez policjantów Policji Państwowej, czy też największy eksponat pod względem gabarytowym, który znajduje się w muzeum – oryginalną łódź z ubiegłego wieku będącą na wyposażeniu Komisariatu Rzecznego Policji.

  Ciekawostką dla pasjonatów historii Policji z pewnością będzie również możliwość zajrzenia do zrekonstruowanego gabinetu gen. insp. Kordiana Józefa Zamorskiego, ostatniego komendanta Policji Państwowej.

  Podczas spotkania będą ukazane obiekty Komendy Głównej Policji, które na co dzień dostępne są jedynie dla nielicznych m.in. sala im. Generałów Polskiej Policji.

  Podczas wirtualnego spaceru będą również inne ciekawe atrakcje, dlatego warto wziąć w nim udział. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Link do spotkania znajduje się na stronie – https://www.facebook.com/PolicjaPL.

  Zachęcamy do udziału!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com