20,2 C
Rzeszów
środa, 23 czerwca, 2021
+

  Marcin Warchoł i Maciej Masłowski z programem pomocy dla przedsiębiorców

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiejsza konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcina Warchoła oraz posła Macieja Masłowskiego poświęcona była programowi dla przedsiębiorców.

  Na wstępie Marcin Warchoł przypomniał, że Rzeszów zajmuję pierwsze miejsce w rankingu miast przyjaznych dla biznesu. Następnie przedstawił główne założenia programu, który wspierałby lokalnych przedsiębiorców tj:

  • rozwój stref inwestycyjnych,
  • rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego,
  • wsparcie MŚP oraz nowych firm,
  • promocja rzeszowskich innowacji i produktów.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Jak podkreślił kandydat, będzie zabiegał o nowych przedsiębiorców w strefach inwestycyjnych m.in na terenach włączanych do miasta.

  Będziemy zabiegali o nowych przedsiębiorców, jednak z dużą dbałością o to, by wraz z ewentualnymi preferencyjnymi warunkami szła duża liczba nowych miejsc pracy dla mieszkańców Rzeszowa, ale także ich wysoka jakość, np. w zakresie płac.

   podkreślił. 

  Marcin Warchoł zaznaczył również, że będzie starać się rozwijać także formułę partnerstwa publiczno-prywatnego, która niesie za sobą duży potencjał rozwojowy miasta. W takiej formie powstałby chociażby aquapark.

  Mamy w tej chwili dwa otwarte projekty PPP na Podkarpaciu, tymczasem sąsiednia Małopolska ma ich 14, a sam Kraków aż 10, w tym m.in. rowery miejskie. Ta forma prawna jest dla mnie wyzwaniem i zachętą, chcę to rozwijać.

  – mówił.

  fot. Kurier Rzeszowski

  W dalszej kolejności kandydat na prezydenta zapowiedział wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorców, a także dla nowych firm poprzez m.in. preferencyjne warunki wynajmu miejskich lokali dla firm zarejestrowanych w Rzeszowie, czy lokale dla nowo powstałych firm w Rzeszowie za symboliczną złotówkę w pierwszych 3 latach działalności, by poprawić ich rentowność i pomóc w przetrwaniu na rynku.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Następnie głos zabrał poseł Maciej Masłowski, który opowiedział o promocji rzeszowskich innowacji i produktów.

  Wspólnie z Marcinem chcemy rozwijać i usprawniać punkt obsługi przedsiębiorcy, a więc wszelkiego rodzaju rozwiązania w ramach e-urzędu, czyli ułatwień, by przedsiębiorcy załatwiali swoje sprawy szybko i zdalnie.

  – tłumaczył.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Poseł podkreślił także jak ważne jest tworzenie miejsce łączenia nauki i biznesu, a także wsparcie dla startupów, również z możliwością wykupu innowacji czy technologii, która mogłaby służyć rozwojowi miasta. W planie jest też fundusz startupowy. Wszystkie punkty programu mogłyby być wdrożone w życie już od lipca.

  Uważamy, że taki fundusz i pozostałe punkty, spowodują jeszcze większego “kopa” dla rzeszowskich przedsiębiorców, ale to właśnie na nich miasto stoi. Głównie na małych i średnich przedsiębiorcach, a zwłaszcza teraz trzeba zdecydowanie im pomóc.

  – podkreślił Maciej Masłowski.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -