+

Złoty medal dla drużyny studentów UR na ergometrze wioślarskim

Wiktoria Sudoł
    Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego wspaniale zaprezentowali się w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Ergometrze Wioślarskim. Zawody odbyły się 6-7 maja br. w Warszawie. W kategorii Uniwersytetów cała drożyna zdobyła złoty medal.

Do drużyny należeli: Piotr Kotyla, Bartek Paczkowski, Tomasz Hulewicz, Piotr Świeczka, Maciej Tomaszewski, Dawid Kijowski, Anatol Lejko, Tomasz Piasecki oraz trener Miłosz Szczudło. W skład drużyny studentek należały: Magdalena Hulewicz, Monika Sieńko, Ania Podraza, Eryka Kawa, Ewelina Kic. W klasyfikacji generalnej żacy z Rzeszowa zajęli czwarte miejsce. Studenci ścigają się na 1000 metrów w seriach po dziesięć osób, według czasów, które zostały zadeklarowane przed zawodami.

Archiwum Uniwersytetu Rzeszowskiego

„Mamy bardzo mocną drużynę, która cały czas się wzmacnia. Piotr Kotyla po starcie w roku poprzednim, gdzie zwyciężył w kategorii uniwersytetów, był w roli jednego z faworytów. Przed biegiem finałowym, w którym wystąpił również nasz Bartłomiej Paczkowski wiedziałem, że może być dobrze. Bałem się jedynie, że chłopaki już od startu za bardzo wypalą do przodu, zwłaszcza Bartek dla którego był to debiut w imprezie tej rangi. Na szczęście doskonale utrzymali ustalona wcześniej dyscyplinę taktyczną i nie wdali się w ściganie podczas pierwszej połowy dystansu. Zachowali siły i zwłaszcza Piotr, który na sto metrów przed, metą był czwarty zaatakowali w samej końcówce w sposób wręcz książkowy. … No może trochę lepiej…”

-powiedział trener Miłosz Szczudło

Archiwum: Uniwersytet Rzeszowski

„Cel został zrealizowany! Założyliśmy sobie, że jedziemy po tytuł Akademickich Mistrzów Polski w kategorii Uniwersytetów i fakt ten się ziścił, bardzo dobry występ całego zespołu pozwolił nam również na zajęcie wysokiego 4 miejsca w kategorii generalnej spośród wszystkich uczelni w Polsce. Udało się nam pokonać takie sekcje, w których są zawodowi wioślarze a w naszej sekcji nie ma żadnego, wiec to też podkreśla rangę tego sukcesu na tle typowych sekcji wioślarskich innych uczelni.”