17,2 C
Rzeszów
czwartek, 17 czerwca, 2021
+

  Uczniowie zrealizowali film w ramach konkursu “Sejmu Dzieci i Młodzieży 2021”

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Marta Gurbała i Mateusz Kulig to uczniowie I LO w Rzeszowie, którzy zrealizowali krótki film dokumentalny w ramach konkursu “Sejmu Dzieci i Młodzieży 2021”. Tegoroczny temat koncentrował się wokół Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.

  Temat tegorocznej edycji konkursu brzmi: „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?”.

  Filmik zawiera historie dziedzictwa oraz sposobu dostosowania nauk ks. Wyszyńskiego do czasów współczesnych. Realizacja projektu znacznie rozwija wiedzę na temat biografii Stanisława Wyszyńskiego, ale również całego okresu komunizmu w Polsce.

  Do stworzenia materiału zaangażowano także osoby działające społecznie: ks. dr. Caritasu Diecezji Rzeszowskiej, Sekretarza Miasta oraz specjalistę IPN w Rzeszowie. 


  Dorobek Prymasa Wyszyńskiego stanowił dla nas temat zagadkę, jednak wraz ze zgłębianiem się w życie kardynała zreflektowaliśmy się co do wielkości dziedzictwa Prymasa Tysiąclecia. Jego nauki są adekwatne do tytułu, jaki został mu nadany po latach.

  – mówią Marta Gurbała i Mateusz Kulig – twórcy filmu.

  Zachęcamy do obejrzenia filmu i życzymy sukcesu w konkursie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -