17,2 C
Rzeszów
piątek, 25 czerwca, 2021
+

  Ewa Leniart proponuje program wspierający życie kulturalne w Rzeszowie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj odbyła się konferencja prasowa kandydatki na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Ewy Leniart, podczas której przedstawiono propozycję odnośnie życia kulturalnego mieście.

  Ewa Leniart przypomniała, że wśród trzech najważniejszych filarów programu, który przedstawiła parę tygodni temu podkreślano, że bardzo ważne jest zapewnienie, aby miasto tętniło życiem. Kluczową kwestią jest więc rozwój kultury.

  Kandydatka wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców przedstawiła program “Weekendy pełne kultury”, który będzie formą wsparcia lokalnej działalności artystycznej. 

  Proponują aby ogłosić konkurs, który będzie zakładał organizacje 12-stu weekendów kultury w skali całego roku. Będzie to miało charakter grantowy i będzie służyło wsparciu lokalnych artystów, którzy dzięki różnego rodzaju inicjatywom, które przejawiają, a z którymi będą mogli wyjść do mieszkańców miasta, tchną na nowo życie kulturalne na nasze ulice i rozliczne miejsca.

  – mówiła Ewa Leniart.

  źródło: materiały sztabu

  Wśród potencjalnych lokalizacji plenerowych wydarzeń, poza rynkiem i jego okolicami, kandydatka na prezydenta Rzeszowa wymieniła m.in. deptak przy ul. 3 Maja, teren wokół fosy zamkowej czy fontannę multimedialną.

  Formuła wydarzeń nie jest zamknięta, więc każda inicjatywa, która będzie służyć zachęcaniu mieszkańców do wyjścia na ulice, do włączenia się w życie miasta będzie mogła liczyć na wsparcie finansowe.

  – zapewniała Ewa Leniart.

  źródło: materiały sztabu

  Kandydatka podkreśliła, że równolegle to tej inicjatywy zamierza podjąć działania na rzecz podniesienia rangi dużych, masowych imprez kulturalnych organizowanych w stolicy Podkarpacia. Zdaniem Ewy Leniart obowiązkiem samorządu miejskiego jest zapewnienie na ten cel odpowiednich środków finansowych.

  Nie należy niczego likwidować z rzeczy, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez i wydarzeń naszego miasta. Natomiast uważam, że obok tych mniejszych wydarzeń widzę zasadność, aby tworzyć inne duże wydarzenia kulturalne. O tym jednak będziemy jeszcze rozmawiać.

  – tłumaczyła.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -