20,2 C
Rzeszów
środa, 23 czerwca, 2021
+

  Nowy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej – Elektromobilność

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już od nowego roku akademickiego na Wydziale Elektroniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej uruchomione będą studia inżynierskie na kierunku elektromobilność. Będą miały one charakter interdyscyplinarny. Ich tematyką będzie praktyczne zastosowania matematyki i informatyki oraz fizyki i chemii, szczególnie w odniesieniu do problemów magazynowania energii i wykorzystania ogniw paliwowych.

  Studia na kierunku elektromobilność to studia inżynierskie, dzienne, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Program studiów obejmuje zakres: napędów elektrycznych, efektywnego przetwarzania energii w układach energoelektronicznych, sterownia i regulacji w pojazdach elektrycznych, metody sztucznej inteligencji w pojazdach autonomicznych, zasady dystrybucji energii do zasilania pojazdów, w tym stacje ładowania.

  Kierunek elektromobilność zajmuje się problematyką pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Rozwija umiejętności projektowania energoelektronicznych przekształtników trakcyjnych i przekształtników dla stacji ładowania. Absolwenci po ukończeniu tego kierunku: potrafią dobierać i projektować napędy elektryczne oraz znają rodzaje i charakterystyki magazynów energii, w tym ich właściwości fizykochemiczne. Mają wiedzę na temat funkcjonowania pokładowych systemów elektronicznych, mikroprocesorowych układów sterowania. Posiadają podstawową wiedzę i umiejętności pozwalające wykorzystywać narzędzia informatyczne w elektromobilności, znają problemy bezpieczeństwa w funkcjonowaniu systemów informatycznych.

  Absolwenci kierunku elektromobilność będą mogli podejmować zatrudnienie: w przedsiębiorstwach serwisu i eksploatacji pojazdów elektrycznych oraz infrastruktury dla elektromobilności, firmach testujących lub montujących baterie elektryczne.

  Źródło i więcej informacji znajduje się na stronie – https://w.prz.edu.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -