2 C
Rzeszów
sobota, 3 grudnia, 2022
+

  Nowe inwestycje na ul. Makuszyńskiego w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na ulicy Makuszyńskiego zostaną zrealizowane dwie ważne inwestycje. Pierwsza to budowa kanalizacji deszczowej, która rozwiąże problem z nadmiarem wody przy opadach deszczu czy roztopach. Zaś drugie zadanie dotyczy opracowania dokumentacji projektowej na rozbudowę tej drogi.

  Przetarg na budowę kanalizacji deszczowej jest już ogłoszony. Oferty można składać do 18 maja. Na inwestycję urząd miasta ma już zarezerwowane w budżecie prawie trzy miliony złotych. Budowa odwodnienia na Makuszyńskiego jest częścią większego projektu. Pierwszy etap był realizowany w 2019 roku na ulicy Gościnnej, a teraz drugi ma być przeprowadzony na Makuszyńskiego. Kanalizacja odprowadzająca wodę opadową ma być wykonana na długości kilometra i zostanie wpięta do wybudowanej już infrastruktury na ul. Gościnnej. Prace mają się rozpocząć zaraz po wyłonieniu wykonawcy, który będzie miał rok na wszystkie roboty.

  Drugim etapem będzie przebudowa ulicy Makuszyńskiego. Na razie został ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na to zadanie wraz z uzyskaniem ZRID-u oraz innych niezbędnych decyzji administracyjnych. Projekt ma dotyczyć rozbudowy Makuszyńskiego na długości kilometra, poszerzenia jezdni do 6 metrów oraz budowy chodnika, przebudowy oświetlenia i rozbudowy skrzyżowań. Na oferty firm projektowych miasto czeka do 17 maja.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com