18,9 C
Rzeszów
niedziela, 26 czerwca, 2022
+

  Meta trzeciego etapu wyścigu Tour de Pologne w Rzeszowie

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek w rzeszowskim ratuszu podpisana została umowa dotycząca promocji miasta podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne. Meta trzeciego etapu wyścigu będzie w Rzeszowie.

  Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów świata, należący do prestiżowego cyklu UCI World Tour, zrzeszającego największe imprezy kolarskie, w tym Tour de France czy Giro d’Italia. Nasz Narodowy wyścig ma wieloletnią tradycję, jego pierwsza edycja odbyła się w 1928 roku. Aktualnie jest sportowym wydarzeniem na najwyższym poziomie. 78. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia 2021 roku.

  Tour de Pologne jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce sportową marką. Zalety promocyjne dla miasta Rzeszowa, a także dla całego Podkarpacia są nie do przecenienia. Nie miałem ani chwili wątpliwości, by umowę dotyczącą współorganizacji jednego z etapów wyścigu podpisać. Cały świat będzie mógł zobaczyć Rzeszów i przekonać się jak tu jest pięknie.

  – mówił Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa podczas uroczystego podpisania umowy z LangTeam – organizatorem Tour de Pologne.

  Trzeci etap, który swój koniec będzie mieć w Rzeszowie, odbędzie się 11 sierpnia i będzie jednym z trudniejszych w wyścigu.

  Trzeci etap wyścigu będzie kończył się w Rzeszowie – miejscu już znakomicie wypróbowanym, z fantastycznymi kibicami. Mogę powiedzieć, że ten etap będzie jednym z trudniejszych, ale też piękniejszych – będziemy jechali przez Bieszczady, będą trudne podjazdy, finiszowali będziemy w Rzeszowie.

  – zdradził Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

  źródło: materiały nadesłane

  W uroczystości podpisania umowy wzięli także udział: Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki i Tomasz Poręba, eurodeputowany.

  Tomasz Poręba mówił o tym, że Tour de Pologne jest ważnym wydarzeniem, które będzie promocją województwa, ale przede wszystkim Rzeszowa.

  Bardzo cieszę się, że dochodzi do podpisania tego porozumienia, i że pan dyrektor Lang po raz kolejny zdecydował się na wybór Rzeszowa jako miasta, w którym odbędzie się finisz jednego z etapów.

  – powiedziała Ewa Leniart.

  Ostatni raz meta jednego z etapów Tour de Pologne była usytuowana w Rzeszowie w 2017 r. (etap V: Olimp Nagawczyna – Rzeszów).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -