15,8 C
Rzeszów
wtorek, 28 czerwca, 2022
+

  Konferencja Grzegorza Brauna w sprawie zalewania piwnic w blokach na osiedlu Korona

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś odbyła się konferencja prasowa Grzegorza Brauna, kandydata na Prezydenta Rzeszowa. Briefing odbył się na osiedlu Korona przy ulicy Załęskiej. Kandydat zaproponował rozwiązanie dla sprawy zalewania piwnic w tamtejszych blokach.

  Poseł Grzegorz Braun jako pierwszy zainteresował się sprawą i odpowiedział na prośbę mieszkańców, przedstawiając rozwiązania problemu, z którym się borykają. Po zbadaniu sprawy i przeanalizowaniu dokumentacji Grzegorz Braun stwierdził, że nie dopełniono odpowiednich procedur, związanych z przygotowaniem terenu pod budowę, w tym właściwego odwodnienia tego miejsca, zrealizowanego przez wykonanie instalacji melioracyjnej.

  fot. materiały prasowe

  Tomasz Buczek – pełnomocnik wyborczy KWW „Grzegorz Braun – Konfederacja” przedstawił planszę, które ukazywały dotychczasowe projektowanie budownictwa miejskiego, realizowane na tzw. „WZ-tkach”, czyli Warunkach Zabudowy, ale bez odpowiedniego planu zagospodarowania przestrzennego. Według komitetu miejsca takie, jak tereny przy ulicy Załęskiej i Księżycowej powinny być wyposażone w kanalizację deszczową, melioracyjną, gdyż zabudowa mieszkaniowa na tego typu gruntach skutkuje zalewaniem piwnic, przemakaniem fundamentów i ścian, a następnie grzybem na ścianach mieszkań. Ważne jest, aby wysłuchiwać głosu mieszkańców w tej sprawie, zanim zacznie się budowa sąsiednich bloków.

  Grzegorz Braun zaznaczył, że podczas jego pierwszej wizyty w tym miejscu, gdy akurat były dni deszczowe, mieszkańcy brodzili w wodzie po kostki, zarówno na parkingu przed blokiem, jak i w samej piwnicy, gdzie mają swoje komórki lokatorskie. Według pierwszego zarządcy koszty związane z poprawą tej sytuacji mają ponieść sami mieszkańcy, czemu Poseł Grzegorz Braun zdecydowanie się sprzeciwia.

  Kandydat na Prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun zachęca również pozostałych kandydatów do działania zgodnie z ich własnymi kompetencjami i dla każdego ma gotowe zadanie. Jego zdaniem kandydaci nie powinni czekać do wyborów i od razu zająć się tematem.

  – Radny Fijołek, wojewoda Leniart, wiceminister Warchoł – macie pole do popisu

  – mówił.

  fot. materiały prasowe

  Poseł Grzegorz Braun zapowiedział również wysłanie pisma do Prokuratury Krajowej, aby ta przyjrzała się wszystkim sprawom związanym z budowaniem nowych osiedli w Rzeszowie.

  Według Tomasza Buczka pan radny Konrad Fijołek jest osobą, która przez lata trwała w układzie odrzucającym plany zagospodarowania przestrzennego, a projekt obywatelski uchwały przygotowany przez grupę stowarzyszeń Razem dla Rzeszowa nazwał kiedyś bublem prawnym.

  Grzegorz Braun zapowiedział, że będzie osobiście przyglądał się sprawie złożonej w Urzędzie Miasta petycji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -