sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Akcja honorowego oddawania krwi w ustrzyckiej komendzie

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas środowej zbiórki krwi w ustrzyckiej komendzie udało się zebrać aż 16 litrów krwi. W przedsięwzięciu wzięli udział mundurowi oraz przedstawiciele starostwa w Ustrzykach Dolnych. Wśród funkcjonariuszy jest wielu takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym.

  W środę, na terenie komendy powiatowej policji w Ustrzykach Dolnych, po raz kolejny  zorganizowano honorową zbiórkę krwi. Jak zawsze krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę lekarzy i pielęgniarek z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

  W akcji uczestniczyli policjanci ustrzyckiej i leskiej komendy, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Ustrzykach Dolnych, pracownicy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne i Nadleśnictwa Lutowiska, strażacy KP PSP w Ustrzykach Dolnych, żołnierze WOT oraz funkcjonariusze Straży Granicznej w Krościenku. 

  Do akcji honorowego oddawania krwi zgłosiło się 41 osób. Po badaniach kwalifikacyjnych, krew mogło oddać 37. Łącznie zebrano ponad 16 litrów, tego niezwykle cennego płynu.

  Zachęcamy do krwiodawstwa. Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować życie i zdrowie drugiego człowieka.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com