21 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  W sobotę kolejne powołanie kandydatów do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Tuż po 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w najbliższą sobotę, w godzinach porannych odbędzie się kolejne powołanie kandydatów do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ochotnicy odbędą 16-dniowe szkolenie podstawowe w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Uroczysta przysięgą wojskowa odbędzie się 23 maja.

  Komisja zabezpieczająca powołanie w najbliższą sobotę będzie działać w Jarosławiu przy ul. 3-go Maja 67. Planowanych 79 ochotników zostanie wcielonych, by odbyć 16-dniowe szkolenie podstawowe (dla osób, które nie miały styczności z wojskiem) i 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, jeśli wcześniej przeszli już szkolenie wojskowe. Kandydaci najbliższy czas spędzą na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Szkolenie prowadzone będzie w systemie ciągłym. Największy nacisk położony zostanie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy.

  źródło: materiały nadesłane

  Podczas szkolenia taktycznego żołnierze odbędą praktyczne ćwiczenia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. Dla wszystkich priorytetem będzie szkolenie strzeleckie, w tym teoria strzału i nauka prowadzenia ognia do celów. W ostatnim dniu kandydaci pełniący terytorialną służbę wojskową odbędą egzamin końcowy po wyznaczonej pętli taktycznej. Podczas tego sprawdzianu każdy żołnierz wykona wiele zadań ogniowych i taktycznych.

  Na zakończenie szkolenia podstawowego żołnierze złożą przysięga wojskowa na sztandar 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. Uroczystości odbędą się 23 maja w Nowej Dębie. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do batalionów lekkiej piechoty w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku i Jarosławiu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -