17,6 C
Rzeszów
piątek, 25 czerwca, 2021
+

  Ewa Leniart zamierza uruchomić program wsparcia psychologicznego dla mieszkańców Rzeszowa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej na rzeszowskim rynku kandydatka na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Ewa Leniart zapowiedziała wprowadzenie miejskiego programu zwiększającego dostęp do opieki psychologicznej i psychiatrycznej dla mieszkańców Rzeszowa.

  Ewa Leniart zapowiedziała utworzenie w strukturze szpitala miejskiego poradni zdrowia psychicznego oraz uruchomienie telefonu zaufania, za pośrednictwem którego mieszkańcy miasta będą mogli uzyskać szybką pomoc psychologiczną, a także zgłosić potrzebę interwencji. Inicjatywa jest odpowiedzią na liczne postulaty mieszkańców oraz rekomendacje ekspertów z dziedziny psychologii.

  – Badania naukowe dowiodły, że pandemia koronawirusa wyrządziła ogromne spustoszenie w naszej psychice. Szczególnie dzieci i młodzież, ale także ludzie starsi wymagają dziś większego wsparcia psychologicznego. Władze samorządowe muszą bardziej zaangażować się w tego rodzaju działania

  – mówiła Ewa Leniart.

  fot. materiały prasowe

  – Niezbędne jest również utworzenie w Rzeszowie większej liczby świetlic socjoterapeutycznych oraz większa aktywność w zakresie edukacji psychologicznej. To wszystko pomoże nam szybciej poradzić sobie z negatywnymi skutkami pandemii

  – dodała kandydatka.

  W konferencji prasowej uczestniczyli specjaliści z dziedziny psychologii i psychiatrii: dr Agata Wolanin i Jan Rybak. Przedstawili wyniki swoich badań, z których wynika, że istnieje problem dostępu do opieki psychologicznej, zwłaszcza dla dzieci i ludzi młodych, których psychika najbardziej ucierpiała wskutek różnego rodzaju ograniczeń i obostrzeń wymuszonych przez pandemię COVID-19.

  fot. materiały prasowe
  fot. materiały prasowe

  Ich zdaniem propozycje Ewy Leniart wychodzą naprzeciw palącym potrzebom mieszkańców Rzeszowa i całego regionu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -