środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Nowe inwestycje w Rzeszowie – pumptrack i odnawianie oznakowania ulic

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie przy ul. Starzyńskiego powstanie pierwszy ogólnodostępny pumptrack. Rozpoczęły się również prace nad odnawianiem oznakowania ulic, które potrwają do końca maja.

  Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie planuje budowę pierwszego ogólnodostępnego toru rowerowego typu pumptrack. Zostanie wybudowany na terenie rekreacyjnym przy ul. Starzyńskiego – obok powstałego w ubiegłym roku boiska. Już na początku maja ma być ogłoszony przetarg na projekt i wykonanie tej inwestycji.

  Tor o długości około 90 metrów będzie się składał z garbów, tak zwanych „hopek” i profilowanych zakrętów, pozwalających na różnorodne ewolucje dla rowerzystów w każdym wieku. Obiekt będzie wyposażony w elementy małej architektury tj. ławki, stojaki rowerowe i kosze  na śmieci.

  Inwestycja, realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj, jest zadaniem, które wybrali mieszkańcy w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. W budżecie zarezerwowano na ten cel 200 tys. złotych. 

  Nie będzie to jedyny pumptrack w Rzeszowie. Drugi powstanie na bulwarach, niedaleko Stadionu Miejskiego. Jest już w opracowaniu dokumentacja projektowa, jednak z racji tego, że pumptrack będzie się znajdował na terenach zalewowych, konieczne jest pozwolenie wodno-prawne. A to wydłuży procedury i ta inwestycja ruszy później niż budowa pumptracka przy ul. Starzyńskiego.

  Pumptrack na bulwarach ma powstać na 2 tys. metrów kwadratowych i ma się składać z dwóch torów z przeszkodami – jeden będzie dla dorosłych, drugi dla dzieci. Inwestycja również jest realizowana w ramach RBO i ma kosztować milion złotych. Przetarg na realizację będzie ogłaszany po opracowaniu dokumentacji projektowej.

  Blisko 1,6 mln zł kosztować będzie odnawianie oznakowania rzeszowskich ulic. Prace potrwają do końca maja i będą wykonywane głównie wieczorami i nocami.

  Przetarg na odnawianie oznakowania rzeszowskich ulic wygrała firma DUBR z Kielc. Miasto na to zadanie wyda 1,596 mln zł. Prace już się rozpoczęły. W pierwszej kolejności odnowione zostaną oznakowania poziome ulic w rzeszowskim śródmieściu. Zgodnie z wytycznymi Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie malowanie m.in. przejść dla pieszych, linii drogowych odbywać się ma głównie wieczorami i nocami. Największe natężenie prac planowane jest w weekendy.  Odnawianie oznakowania rzeszowskich ulic zakończy się w maju.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com