czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Już wkrótce ruszy przetarg na budowę nowego budynku Sądu Okręgowego

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś przy skrzyżowaniu ul. Granicznej i ul. Nowowiejskiej odbyła się konferencja prasowa wiceministra sprawiedliwości dr hab. Marcina Warchoła. Tematem była budowa nowego sądu dla Rzeszowa.

  Na wstępie poinformowano, że dziś opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o zamówieniu na budowę nowego Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

  Jest to bardzo ważne ogłoszenie, w związku z tym, że po trzech latach przygotowań, wreszcie inwestycja dochodzi do skutku.

  – mówił Marcin Warchoł.

  źródło: materiały prasowe

  Szacowny koszt inwestycji to 175 milionów złotych. Przetarg ma zostać przeprowadzony w trybie „projektuj i wybuduj”, aby uniknąć zbędnej biurokracji i dodatkowego przetargu.

  źródło: materiały prasowe

  Cała kubatura sądu ma mieć ok. 90 tys. metrów sześciennych, a powierzchnia 19 tys. metrów kwadratowych. Sąd będzie miał parking podziemny oraz nowoczesny system do prowadzenia rozpraw elektronicznych w trybie online. Budynek ma być w pełni dostosowany do osób z niepełnosprawnościami.

  Zachęcamy przedsiębiorców do zgłaszania się, termin składania ofert to 7 czerwca.

  – poinformował poseł.

  źródło: materiały prasowe

  Następnie głos zabrał były Prezydent Tadeusz Ferenc, który z radością mówił, że Rzeszów się rozwija i powstają kolejne inwestycje. Stwierdził, że projekt Sądu Okręgowego bardzo mu się podoba.

  Działanie z Panem Ministrem Marcinem Warchołem od 3 lat spowodowało, że wiele pieniędzy spłynęło do Rzeszowa. Współpracując z Panem Ministrem w żadnym wypadku się nie zawiodłem, wszystkie elementy, które były ustalane, w tej chwili są realizowane.

  – mówił.

  źródło: materiały prasowe

  Dyrektor Sądu Okręgowego Małgorzata Niedzielska poinformowała, że w nowym budynku zwiększy się ilość sal. Powstanie także archiwum Sądu Okręgowego i Rejonowego. 

  W tym momencie jest 20 sal rozpraw, w nowym budynku planowanych jest ich 27.

  – poinformowała.

  Wiceminister sprawiedliwości stwierdził, że nowy budynek będzie niewątpliwie najnowocześniejszym i najbardziej innowacyjnym Sądem Okręgowym w Polsce.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com