15 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Liderzy partii politycznej Platforma Obywatelska z Konradem Fijołkiem

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na rzeszowskim Rynku odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział: lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, kandydat na urząd prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek oraz członkowie Rady Krajowej.

  Borys Budka zaznaczył, że to kolejny raz kiedy odwiedza Rzeszów, aby pokazać jak ważne są te wybory i współpraca. Mówił, że dziś wspólnie z samorządowcami i parlamentarzystami Koalicji Obywatelskiej będą zachęcać na ulicach do wzięcia udziału w wyborach.

  Rzeszów może stać się niesamowitym symbolem nadziei i symbolem tego, że Polska może być inna, że współpraca i porozumienie gwarantują sukces.

  – mówił.

  Lider PO stwierdził, że przesunięcie terminu wyborów na prezydenta Rzeszowa, to oznaka słabości rządu. Zapewnił, że są przygotowani i nie boją się tych wyborów.

  Byliśmy przygotowani na maj, jesteśmy przygotowani na czerwiec, ale potrzebujemy waszej pomocy. Jesteśmy po to, by udowodnić, że najlepszy kandydat może liczyć zawsze na nasze wsparcie.

  – mówił Borys Budka.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Następnie głos zabrał wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski, który cieszył się, że może udzielić wsparcia Konradowi Fijołkowi, mówiąc, że „samorządowcy zawsze popierają samorządowców”. Powiedział, że to nie przypadek, że PO spotyka się na Radzie Krajowej właśnie w Rzeszowie, ponieważ samorząd mają w DNA. Mówił także o tym, że większość samorządowców z Polski wspiera Konrada Fijołka.

  Mamy w ostatnich dniach różne przykłady tego, jak współpracuje ze sobą opozycja, ale jestem przekonany, że my musimy zwracać swoje oczy właśnie ku pozytywnym przykładom, takim jak ten tutaj w Rzeszowie, bo tylko wtedy, kiedy opozycja jest razem, kiedy współpracuje, kiedy wspiera jednego kandydata, mamy szansę wygrać. Tylko wtedy jesteśmy efektywni. Jestem przekonany, że Konrad Fijołek jest najlepszym kandydatem dla Rzeszowa.

  – mówił.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Konrad Fijołek podziękował za wsparcie. Mówił, że przełożenie wyborów jest lekceważeniem mieszkańców przez rząd.

  Wybory zostały przełożone na czerwiec, a czerwiec w Polsce to miesiąc symbol. To miesiąc, który jednoznacznie kojarzy się z wolnością. Ja już niejednokrotnie mówiłem, że głęboko wierzę, że właśnie w Rzeszowie i właśnie w czerwcu zacznie się od Rzeszowa powrót Polski do wolności, do idei samorządności.

  – mówił.

  Konrad Fijołek podziękował za przyjazd Rafałowi Trzaskowskiemu, który „jest w Polsce symbolem samorządu” i pochwalił się, że na drugie imię także ma Rafał.

  Jestem przekonany, że to ten może nieco żartobliwy element, ale jednak kolejny, który składa się do tej całej masy symboli, które w Rzeszowie się rodzą, które mam nadzieję zapowiadają zwycięstwo.

  – mówił.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Na zakończenie padło pytanie do Borysa Budki o Krajowy Plan Odbudowy, który Platforma miała poprzeć, natomiast teraz kiedy Lewica mówi, o poparciu, to nazywa ich „zdrajcami”. Polityk opowiedział, że ciężko walczyli, aby Polska dostała jak najwięcej środków, ale walczą też o to, „by ustawą zagwarantować, że środki te będą wydane uczciwie, transparentnie i sprawiedliwie”.

  Rafał Trzaskowski zapewnił, że Platforma Obywatelska poprze Fundusz Odbudowy jeśli zostaną spełnione podstawowe warunki, czyli przede wszystkim jasne i niepolityczne kryteria wydawania tych pieniędzy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -