wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Kolejne oświadczenie w sprawie szczepionek Centrum Medycznego Medyk

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Centrum Medyczne Medyk opublikowało oświadczenie przeciw rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji dotyczących programu szczepień przez posła Dariusza Jońskiego w mediach społecznościowych.

  Zarząd i dyrekcja CM Medyk zamieścili kolejne oświadczenie w związku z informacjami dotyczącymi akcji szczepień zamieszczonymi przez Posła Dariusza Jońskiego na jego profilu na Twitterze. Ich zdaniem są one powielane przez kolejne media i osoby bez werifykacji prawdziwości tych informacji.

  – Informujemy, że: do dnia 8 kwietnia (data którą podaje Pan Poseł) CM Medyk otrzymało poniżej 125 000 dawek szczepionek, a nie jak podaje Pan Poseł 230 000 dawek. Ponadto uzupełniamy, że nie szczepimy wyłącznie osób będących mieszkańcami Rzeszowa

  – czytamy w treści oświadczenia.

  CM Medyk dodało, że szczepienia prowadzą na terenie całego województwa podkarpackiego, gdzie CM Medyk ma blisko 100 punktów szczepień. Podkreślili, że szczepią również w domach osób obłożnie chorych, w wielu peryferyjnych gminach, w miejscach gdzie nikt nie chciał się tego podjąć.

  CM Medyk wystosowało również list otwarty do posła Dariusza Jońskiego:

  Rzeszów, 29.04.2021

  List otwarty
  do Pana Posła Dariusz Joński

  Szanowny Panie Pośle,


  przedstawił Pan wczoraj dane pozyskane od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych wskazując, że otrzymaliśmy ponad 230.000 dawek szczepionek. Wyjaśniliśmy Panu, że otrzymaliśmy tylko niespełna 125.000 dawek (stan na dzień 8 kwietnia). Pyta Pan gdzie jest brakujące 100 tys.? Może się okazać, że odpowiedź jest bardzo prosta, a wynika ona z niepoprawnej interpretacji pozyskanych danych. Według nas trzeba brać pod uwagę kolumnę z datą dostawy. Pozostałe kolumny to prawdopodobnie zamówienia, które anulowano/nie zrealizowano z różnych przyczyn.
  Panie Pośle, wszystkim nam zależy na prawdzie i rzetelności. Szczególnie w tak trudnym okresie jakim jest pandemia. Bardzo prosimy, aby Pan rzetelnie zbierał i poprawnie analizował dane. Wiemy, że ma Pan dużo pracy, wiele spotkań, komisji, obowiązków, wiele Twittów do wysłania. Ale w czasach pandemii rzetelność i prawda są ponad wszystkim. Walczmy o to razem, bo tylko tak społeczeństwo może zaufać, że to co robimy jest dla bezpieczeństwa wszystkich.
  Zaznaczamy, iż będziemy stanowczo reagowali na każdą nieprawdziwą informację. Sprzeciwiamy się bowiem szerzeniu fake newsów. Mamy nadzieję, że Panu także na tym zależy. Jeśli tak, to prosimy aby z równą intensywnością po sprawdzeniu powyższych danych sprostował je Pan. Nie musi nas Pan przepraszać, bo najlepszym sposobem na to będzie weryfikacja danych. Prosimy również na przyszłość pamiętać, że na Podkarpaciu jest kilka firm o nazwie Medyk, ale Centrum Medyczne MEDYK tylko jedno 🙂

  Z uszanowaniem,

  Zarząd i Dyrekcja Centrum Medycznego MEDYK

  Dodało, że obecnie są najlepiej skontrolowanym podmiotem w Polsce. Trwa kontrola NFZ, CM Medyk zostało również skontrolowane przez Sanepid i Rządową Agencję Rezerw Strategicznych i zaznaczyli, kontrole nie wykazały żadnych niedogodności. Od początku szczepień byli zmuszeni zutylizować tylko 11 szczepionek.

  – Podkreślamy, że CM Medyk jest firmą skuteczną i przede wszystkim apolityczną. Centrum Medyczne Medyk po raz kolejny wzywa do zaprzestania produkowania i szerzenia nieprawdziwych informacji. Fake newsy, które fabrykują niektóre osoby publiczne, a które powielane są następnie przez media, podważają i negatywnie wpływają na cały proces szczepień. Zawsze udzielamy wyczerpujących informacji mediom oraz upoważnionym podmiotom i wystarczy chęć i dobra wola, aby takie informacje pozyskać i sprawdzić

  – czytamy w oświadczeniu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com