19,6 C
Rzeszów
piątek, 25 czerwca, 2021
+

  Trzecie miejsce studentów Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej na 9 edycji Ligi Akademickiej FINSIM

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Studenci z Koła Naukowego Finansów i Zarządzania na Wydziale Zarządzania zajęli trzecie miejsce 9. edycji konkursu Ligi Akademickiej FINSIM. Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Warszawski Instytut Bankowości. Konkurs organizowany jest pod patronatem Związku Banków Polskich, a instytucjami wspierającymi jego organizację są Narodowy Bank Polski oraz Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

  Politechnikę Rzeszowską reprezentował zespół z Koła Naukowego Finansów i Zarządzania zarządzający Hedgehog Bank w składzie: Michał Malinowski, Maciej Ozimek, Klaudia Walanus, Martyna Witek, Tomasz Zygmunt.

  Na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy 20 zespołów z 17 uczelni z całej Polski zaprezentowało przyjętą przez dany bank strategię, omówiło problemy, z jakimi zmagali się uczestnicy oraz w jaki sposób udało się je przezwyciężyć.

  Po sesji finałowej zespół reprezentujący Politechnikę Rzeszowską zdobył trzecie miejsce, do miejsca pierwszego studentom zabrakło bardzo niewiele.

  Zespoły konkurowały ze sobą we wszystkich segmentach rynku, zmagając się z problemami dotyczącymi zarządzania bankiem komercyjnym w zmieniającym się otoczeniu makroekonomicznym symulowanym przez program komputerowy. Studenci podejmowali strategiczne decyzje dotyczące m.in. wyceny produktów, polityki kredytowej, struktury kapitałowej, zatrudnienia i polityki wynagrodzeń, rozwoju sieci bankowej. Celem każdego zespołu było maksymalizowanie wartości dla akcjonariuszy, a ich skuteczność oceniana była przez cenę akcji oraz uzyskany rating kredytowy.

  „Olimpiada pozwoliła nam przekuć naszą wiedzę teoretyczną nabytą na studiach w praktyczną, pokazała z jakimi problemami zmaga się zarząd banku każdego dnia, jak każda najmniejsza decyzja wpływa na pozostałe i tworzy wspólny efekt końcowy. Cała idea konkursu wpisuje się idealnie w ramy naszej specjalności – bankowość i rynki kapitałowe.”

  – powiedzieli członkowie zespołu z PRz.

  Archiwum Politechniki Rzeszowskiej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -