3,2 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Marcin Warchoł z planami i wsparciem dla kolejnych osiedli, dzisiaj odwiedził Nowe Miasto

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na osiedlu Nowe Miasto odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcina Warchoła. W spotkaniu uczestniczyli także prezydent Tadeusz Ferenc, przewodniczący Rady Osiedla Nowe Miasto Pan Leszek Sztokman, oraz poseł Maciej Masłowski.

  Konferencja odbyła się w ramach akcji „Moje Osiedle”, podczas której zaprezentowany został program dla osiedla Nowe Miasto. Głównymi założeniami są:

  • Budowa Domu Kultury,
  • nowe miejsca parkingowe.
  • większa ilość kursów komunikacji miejskiej,
  • rozbudowa placów zabaw.

  Jednym z głównych punktów naszego programu jest budowa Domu Kultury, który posłuży mieszkańcom zarówno w sferze kultury, działalności artystycznej, ale także aktywności ruchowej.

  – mówił Marcin Warchoł. 

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Kandydat zapowiedział, że nowe parkingi powstałyby w okolicach Podwisłocza, ale także poruszony został temat zwiększenia liczby kursujących autobusów przy ul. Rejtana oraz rozbudowy placów zabaw.

  Następnie głos zabrał wieloletni mieszkaniec osiedla Maciej Masłowski, który potwierdził potrzebę omawianych inwestycji i zapewnił, że jeśli Marcin Warchoł zostanie prezydentem będzie osobiście pilnował tych planów, chociaż jest pewien, że to kwestia paru miesięcy.

  W tym miesiącu będziemy jeszcze na innych osiedlach i będziemy starali się dopasować Nasz program do potrzeb mieszkańców. Te potrzeby są bardzo duże, ale wierze, że jesteśmy ekipą, która nie mówi, że się nie da, po prostu trzeba tak wszystko robić, żeby te wszystkie zobowiązania zostały zrealizowane i jest to do zrobienia.

  – mówił.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Przewodniczący Rady Osiedla Nowe Miasto Leszek Sztokman powiedział o ogromnych, narastających potrzebach i działaniach jakie zostały podjęte przez mieszkańców, m.in. w sprawie kursów autobusowych.

  Zwracam się do kandydatów, by zadbali o te osiedla, o ludzi i o ich wysłuchanie.

  – zaapelował.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Tadeusz Ferenc zaznaczył, że jego kandydatem jest bezwzględnie Marcin Warchoł, który jak podkreślił były prezydent, załatwia sprawy szybko i do końca

  Jest człowiekiem, który szuka tematów, jest otwarty dla ludzi. Nie będę komentował wczorajszej debaty, kiedy niektórzy mówili, by nie poszerzać dalej Rzeszowa – to jak, Rzeszów ma być małym miastem? Zaściankowym? Zdecydowanie mamy być dużym miastem, które się rozwija, a tą strategię będzie realizował pan Marcin Warchoł.

   – mówił.

  Na zakończenie kandydat poruszył także temat paneli fotowoltaicznych, które pozwoliłyby na zaoszczędzenie pieniędzy za prąd dla mieszkańców, oraz odniósł się to pytań o zmianę terminu wyborów i zaprzeczył spekulacjom o ewentualnej rezygnacji z kandydowania.

  Do każdego terminu się dostosuję, natomiast wybory powinny odbyć się jak najszybciej, trzeba oddać głos mieszkańcom i uszanować reguły demokracji. Wiele inwestycji będzie mogło ruszyć, gdy będzie nowy prezydent.

  – mówił Marcin Warchoł.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -