32 C
Rzeszów
czwartek, 30 czerwca, 2022
+

  EkoAkcja radnego Dominika Maziarza w podrzeszowskiej Boguchwale

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Radny w Boguchwale – Dominik Maziarz zorganizował akcję, mającą na celu społeczne zbieranie śmieci z pobliskiego otoczenia. Do akcji zaprosił wszystkich chętnych: przechodniów i spacerujących.

  Inicjatywa pod nazwą EkoAkcja narodziła się spontanicznie pod wpływem rodzinnego spaceru z dziećmi, kiedy tu córka radnego bardzo chciała zbierać fiołki. Wtedy narodził się pomysł, aby zapoczątkować akcję, w ramach której wszyscy chętni mogliby zebrać śmieci znajdujące się w ich najbliższym otoczeniu.

  – Dołączali się do nas rodzice z dziećmi, same dzieci, zachęciłem również Młodzieżową Radę Miejską z Boguchwały do włączenia się w naszą EkoAkcję

  – mówił Dominik Maziarz.

  fot. materiały prasowe

  Celem EkoAkcji jest przede wszystkim szeroko pojęta edukacja i propagowanie działalności na rzecz czystości najbliższego środowiska. Radnemu udało się zorganizować 5 EkoAkcji. Dzięki owocnej pomocy chętnych od marca zebrali prawie 100 worków różnych śmieci ( szkła i plastików ).

  fot. materiały prasowe

  EkoAkcja spotkała się z wielkim entuzjazmem wśród parafian w Boguchwale gdzie posługuję jako organista, a także wśród wielu mieszkańców całej gminy Boguchwała, którzy bardzo mnie wspierali m.in. na facebooku. Cieszy również fakt, że poszerza się grono zainteresowanych o nasze wspólne dobro. Dlatego plany na przyszłość to kolejne edycje EkoAkcji bardzo wczesną wiosną, ale też w ciągu całego roku, a także stawianie społecznych koszy EkoAkcji tam, gdzie problem z śmieciami jest największy

  – zapowiada radny w Boguchwale.

  fot. materiały prasowe

  Gratulujemy wspaniałej inicjatywy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -